'
Читаєте зараз
Бани, ненависть, монетизація. Що Маск хоче змінити у Twitter

Бани, ненависть, монетизація. Що Маск хоче змінити у Twitter

Markiian Oliiarnyk
  • 25 квітня 2022 року Ілон Маск придбав Twitter за $44 мільярди.
  • Мільярдер хоче відмовитися від монетизації Twitter та зменшити модерацію контенту.
  • Деякі заблоковані користувачі Twitter думають, що внаслідок угоди Маска зможуть знову ділитися думками у соцмережі.

Засновник Tesla та SpaceX Ілон Маск придбав соціальну мережу Twitter. Мільярдер планує оновити платформу — зробити її повністю приватною та «перетворити на осередок свободи слова».

Заборона розповідає, як Ілон Маск змінюватиме Twitter та що про наміри мільярдера думають деякі користувачі соцмережі. 


Засновник Tesla купив Твіттер

Маск придбав Twitter за $44 мільярди, тож акціонери отримають $54.2 за кожну акцію компанії — на 38% більше за їх вартість станом на 1 квітня, коли Маск придбав 9%-ний пакет акцій компанії, пише Reuters.

У Twitter підтвердили факт продажу компанії Ілону Маску. Рада директорів схвалила угоду одноголосно, її планують закрити до кінця 2022 року. Після завершення угоди Twitter стане приватною компанією.

Перед перемовинами Twitter повідомив про прибутки за перший квартал 2022 року. Аналітики очікують, що компанія отримає прибуток у розмірі майже $40 млн при виручці в $1.2 мільярда. У тому ж кварталі минулого року Twitter отримав прибуток у понад $140 мільйонів.

Читати більше новин в Telegram

21 квітня Ілон Маск пояснив, що мотивація придбати Twitter виникла після усвідомлення, що «наявність публічної платформи, яка має максимальну довіру широкого загалу, надзвичайно важлива для майбутнього цивілізації», пише The Independent.

Після відходу співзасновника Джека Дорсі в листопаді-2021 Twitter змінився з новим генеральним директором Парагом Агравалом, який провів внутрішню реорганізацію соцмережі.

Що Маск збирається зробити з соцмережею, поки що точно невідомо, втім, є кілька пунктів, що, скоріш за все, увійдуть в реформаторський пакет:

  1. Боротьба з ботами. 

У твіті за 21 квітня Маск майже оголошує війну ботам. В треді пообіцяв спробувати ідентифікувати справжніх людей. Як саме — питання, ймовірно, персональних даних (а це суперечить законам багатьох цивілізованих країн).

2.Монетизація платформи. Мільярдер раніше запропонував відмовитися від реклами у Twitter, хоча саме так соцмережа заробляє гроші. З його боку були натяки про оформлення підписки, це може спрацювати в боротьбі з ботами.

3.Відкритий код. На конференції TED 2022 Маск розповів, що хоче перетворити алгоритми соцмережі на модель з відкритим вихідним кодом. Наприклад, це дозволить користувачам бачити, чому той чи інший твіт з’явився у їхній стрічці та як саме просуваються публікації на платформі.

4.Менше модерації контенту. Маску не подобається, що модератори «заходять надто далеко і втручаються у свободу слова на платформі». На його думку, Twitter є цифровим майданом, де обговорюються життєво важливі для майбутнього людства теми.

5.Штаб-квартира у Сан-Франциско стане притулком для бездомних. 

Twitter Маска: реакція користувачів

Під прагненням розширити потенціал платформи для збільшення свободи слова Маск має на увазі зменшення модерації контенту, який публікують у Twitter. Потенційно це може призвести до повернення тих користувачів, яких соцмережа блокувала у минулому. 

Після появи інформації про угоду, деякі заблоковані користувачі Twitter почали передчасно святкувати ймовірне повернення на платформу, пише Media Matters. Про це, зокрема, висловились: колишній помічник Дональда Трампа Стів Беннон; білий націоналіст-політичний оглядач Нік Фуентес; білий націоналіст Вінсент Джеймс Фокс, який заперечує Голокост; антимусульманський кандидат у Конгрес Флориди та політичний оглядач Лора Лумер; низка інфлюенсерів руху QAnon, зокрема Clandestine, який використовував Twitter, щоб створити хибну теорію змови про українські біолабораторії.

«Просто справа часу, поки Ілон натисне кнопку і ми отримаємо свої акаунти назад». Джерело: Jordan Sather 

Джерело: Nicolas J. Fuentes / Telegram

Неважливо, повернеться Трамп, чи ні. У нас (патріотів) є багато незавершених справ тут, у Twitter. Qtah / Telegram

«Регулятори в усьому світі будуть здивовані потенційними наслідками свободи слова, якщо Маск стане власником Twitter. Маск серйозно ставиться до її пропагування на благо демократії, але межа між свободою слова та мовою ненависті чи дезінформацією стає все більш нечіткою, тож спроби змінити Twitter можуть легко призвести до того, що ці проблеми вийдуть з-під контролю», — сказала аналітикиня GlobalData Рейчел Фостер-Джонс.

У своїй розмові з журналістом Крісом Андерсоном Маск сказав, що Twitter «пов’язаний законами країни, в якій він працює, тому очевидно, що в США існують деякі обмеження щодо свободи слова, і, звичайно, Twitter повинен дотримуватися цих правил». Мільярдер наголосив, що при цьому «досить небезпечно» використовувати алгоритм просування та пониження релевантності твітів і програмувати за допомогою «алгоритму чорної скриньки».

Раніше Заборона розповідала про грубий жарт Ілона Маска у відповідь на твіт сенатора Сандерса щодо сплати податків мільярдерами.b

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій