Читаєте зараз
Бійці ЗСУ зможуть лікуватись за кордоном за спрощеною процедурою: як виїхати

Бійці ЗСУ зможуть лікуватись за кордоном за спрощеною процедурою: як виїхати

Іван Скорина
 • Для ухвалення рішення про лікування поранених в інших країнах більше не потрібно скликати спеціальний консиліум.
 • Тепер лікарні можуть вирішити це самостійно та надіслати пакет документів у відповідні органи.
 • Разом із пацієнтом поїхати за кордон можуть і його близькі. Кошти надає держава, що приймає.

Відтепер військові зможуть значно легше та швидше отримати направлення на лікування за межами України. Рішення про евакуацію прийматиме лікар у тому закладі, де перебуває поранений.

Заборона розповідає про спрощену процедуру виїзду бійців ЗСУ в іноземні клініки. 


МОЗ полегшило військовим евакуацію на лікування

Уряд спростив процедуру виїзду захисників на лікування та реабілітацію за кордоном. Відтепер медзаклад, в якому боєць перебуває на той момент, може самостійно визначати необхідність направлення його на лікування в іншу країну, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я

Лікарня може зробити висновок про виїзд пораненого та надіслати пакет його документів до відповідного державного органу. Раніше для цього скликали консиліум.

«Тепер направлення поранені бійці зможуть отримати в тому медзакладі, де проходять лікування чи реабілітацію. Без затягування, без черг, без бюрократії», — зазначив Денис Шмигаль. 

Читати більше новин в Telegram

Виїзд поранених у закордонні клініки: що потрібно знати

Найперше, що треба для лікування за кордоном, це консультація з лікарем, який має прийняти рішення про евакуацію. Медики при цьому спираються на критерії, визначені в наказі Міністерства охорони здоров’я України № 574, пише громадська організація Принцип.

До цього пакету документів входять:

 • згода захисника України або його законного представника на лікування за кордоном з наданням однозначної згоди на обробку персональних даних, що стосуються медичної інформації;
 • згода на обробку та передачу персональних даних закладам охорони здоров’я іноземних держав відповідно до законодавства у довільній формі;
 • виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ;
 • висновок про необхідність направлення на лікування за кордон.

Яка процедура далі:

 • лікарня надсилає підписані документи до держоргану, що входить до складу сектору безпеки і оборони, при якому боєць проходить службу (ДПС, СБУ, ДСНС, Нацгвардія тощо);
 • цей орган розглядає заявку та направляє її до МОЗ;
 • МОЗ формує запит до країн ЄС щодо лікування й обговорює умови транспортування;
 • МОЗ направляє лист з цим підтвердженням на Командування медичних сил, ДПСУ та МЗС України.

Від початку евакуації із військовим підтримуватиме контакт координатор із МОЗ. За кордоном в межах своїх обов’язків його має супроводжувати посольство чи консульство України.

Оплату транспортування, супроводу та перебування у клініці здійснює країна, що приймає пораненого. За потреби, оплатити ці послуги можуть і для людини, яка супроводжує бійця – дружини чи чоловіка, одного з батьків чи одного з дітей, зокрема, усиновлених. Закордонна лікарня може забезпечити і повернення до України. Для цього треба звернутися до МОЗ, або ж звернутись до свого лікаря за кордоном із проханням посприяти поверненню додому.

Раніше Заборона розповідала про грошову допомогу нагородженим бійцям ЗСУ в 2023 році. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій