Читаєте зараз
Білл Гейтс заявив про біотеракти у майбутньому. Віруси можуть бути страшнішими за COVID-19

Білл Гейтс заявив про біотеракти у майбутньому. Віруси можуть бути страшнішими за COVID-19

Yevhen Koziarin
Билл Гейтс
  • Білл Гейтс закликав світ готуватись до біологічних терактів.
  • Нові дослідження можуть викорінити, як мінімум, грип та застуду.
  • Мільярдер ще у 2015 році спрогнозував смертельну епідемію вірусу. 

Світ має готуватися до можливих терактів з використанням біологічної зброї, заявив засновник Microsoft мільярдер Білл Гейтс. Він закликав уряди країн вкладати мільярди в дослідження та розробки для механізмів боротьби з інфекційними захворюваннями. 

Заборона розповідає, що може загрожувати людству та чому Гейтсу є сенс довіряти (так, він спрогнозував пандемію).

Білл Гейтс заявив про можливий біотероризм

Біотероризм може стати небезпечнішим за пандемію коронавірусу. «Що буде, якщо біотерористи принесуть віспу в 10 аеропортів? Нам відомо, як на це може відповісти світ? Є епідемії, які виникають природно, і є ті, які викликані біотероризмом. Крайні можуть бути навіть гіршими від тієї, що ми переживаємо зараз», — заявив мільярдер у інтерв’ю громадській організації Policy Exchange.

Він закликав Всесвітню організацію охорони здоров’я створити робочу групу для спостереження за епідеміологічною ситуацією у світі. На думку Гейтса, вона може готуватися до можливих нападів біотерористів.

«Робочій групі при ВООЗ з питань пандемій, ймовірно, знадобиться близько $1 млрд на рік. Вона займатиметься спостереженням і проводитиме бактеріологічні навчання», — сказав мільярдер.

Читати більше новин в Telegram

США та Великобританія мають витратити «десятки мільярдів доларів» на дослідження в цій галузі, додав Білл Гейтс.

«Сподіваюся, що за п’ять років я зможу написати книгу під назвою «Ми готові до наступної пандемії», але для цього потрібно витратити десятки мільярдів доларів на розробки», — сказав Гейтс. 

Як Гейтс спрогнозував пандемію коронавірусу

За його словами, нові дослідження можуть дати і інші позитивні ефекти.

«Дослідження, які потрібні для боротьби з наступною пандемією, — це такі речі, як зробити вакцини дешевшими, створення великих фабрик, викорінення грипу та простуд, створення вакцин у вигляді невеликої наліпки на руку. Все це буде корисним навіть у той час, коли ми не маємо пандемій», — каже мільярдер.

Фонд Гейтсів фінансує проєкти, пов’язані з медициною, зокрема розробку вакцин проти коронавірусу. Засновник Microsoft інвестував мільярди доларів, щоб зробити доступнішими вакцини проти хвороб у світі.

Цікаво, що філантроп ще у 2015 році попереджав про можливу смертельну епідемію, до якої людство не готово.

«Якщо у наступні кілька десятиліть щось і зможе вбити більше 10 млн людей, то, найімовірніше, це буде патогенний вірус, а не війна. Не гранатомети, а мікроби. Частково причина полягає у тому, що ми інвестували величезні суми грошей у засоби попередження ядерної війни. Але ми інвестували замало у систему попередження епідемій. Ми не готові до наступної епідемії», — сказав Гейтс на конференції TED.

Раніше Заборона розповіла про індійську COVID-вакцину Covaxin, яку дозволила використовувати ВООЗ.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій