'
Читаєте зараз
Білорусь звинуватила Україну в розвідці. В Києві запропонували зазирнути в дзеркало

Білорусь звинуватила Україну в розвідці. В Києві запропонували зазирнути в дзеркало

Iryna Troian
Автор:
Allied Determination-2022
  • МЗС Білорусі заявило про порушення кордону нібито українським безпілотником.
  • У МЗС України звинувачення назвали черговою провокацією.
  • А Держприкордонслужба порадила Мінську звернути увагу на навчання із Росією.

Міністерство закордонних справ Білорусі заявило, що український безпілотник ще 24 січня нібито незаконно перетнув білоруський кордон. У МЗС України факт порушення кордону заперечують, а Держприкордонслужба звернула увагу на спільні військові навчання Білорусі з Росією.

Заборона розповідає про історію із порушенням українсько-білоруського кордону.


Білорусь висловила протест

Міністерство закордонних справ Білорусі заявило, що український безпілотник начебто незаконно перетнув територію білоруського кордону.

«Український безпілотний літальний апарат 24 січня 2022 року незаконно перетнув державний кордон Білорусі, був зафіксований у повітряному просторі нашої країни та згодом примушений до посадки спеціалістами Збройних сил. На основі аналізу даних бортової апаратури встановлено, що його було запущено з території України з метою проведення нелегальної розвідувальної діяльності над військовим полігоном ‘Брестський’», — йдеться у заяві.

Через 10 днів, 3 лютого 2022 року, МЗС Білорусі викликало українського посла і висловило йому протест. «До української сторони доведено, що цими недружніми кроками вона навмисне провокує ескалацію обстановки в регіоні, що не сприяє цивілізованому двосторонньому діалогу», — повідомила білоруська сторона.

Читати більше новин в Telegram

Відповідь МЗС і прикордонників України на заяву Білорусі

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заперечив факт порушення українським безпілотником кордону між Україною та Білоруссю, а саму заяву назвав черговою провокацією.

«Чергова провокація влади в Білорусі. На заміну міфічним тонам зброї прийшли безпілотники. Україна не використовувала БПЛА. Закликаємо Мінськ не підігрувати дестабілізаційним діям Росії. Спокій на кордоні Білорусі та України в інтересах всього регіону», — повідомив речник МЗС.

За даними Держприкордонслужби України, білоруська сторона надіслала українським прикордонникам лист, в якому йшлося про фіксацію безпілотника на відстані 500 метрів від кордону України з Білоруссю.

«У відповідь наголосили, що в зазначений суміжною стороною час та на вказаному напрямку безпілотний літальний об’єкт не використовували. Білорусі тут головне не вийти на самих себе. Адже варто враховувати спільні військові навчання Білорусі з Росією», — наголосив речник Держпогранслужби Андрій Демченко.

Раніше Заборона розповідала про звинувачення ФСБ Росії щодо уявного порушення українським кораблем «Донбас» територіальних вод РФ.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій