Читаєте зараз
Чергова провокація Кремля? Що насправді сталося з кораблем «Донбас» 9 грудня

Чергова провокація Кремля? Що насправді сталося з кораблем «Донбас» 9 грудня

Markiian Oliiarnyk
Корабель Донбас
  • 9 грудня 2021 року ФСБ Росії заявила, що український корабель «Донбас» порушив чутливу зону у Керченській протоці.
  • Протоку після окупації Криму контролює країна-агресор.
  • Пресслужба ООС заявила, що «Донбас» виконував завдання у своїх територіальних водах.

9 грудня Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії заявила, що судно Військово-морських сил України «Донбас» нібито занадто близько підійшло до Керченської протоки, і створило загрозу безпеці мореплавства. У пресслужбі Операції об’єднаних сил (ООС) заяву російської спецслужби назвали фейковою і запевнили, що корабель виконував завдання лише в українських територіальних водах.

Заборона розповідає про звинувачення ФСБ Росії щодо уявного порушення українським кораблем «Донбас» територіальних вод РФ.


«Донбас»: Росія заявила про загрозу в Азовському морі

Федеральна служба безпеки Російської Федерації 9 грудня заявила, що український військовий корабель «Донбас» наблизився на відстань 18 морських миль до Керченської протоки, чим «увійшов до чутливої зони та створив загрозу безпеці мореплавства в Азовському морі».

Версія ФСБ така:

  • 9.12.2021 корабель ВМС ЗСУ «Донбас» вирушив з порту Маріуполя у бік Керченської протоки.
  • О 12:45 за Києвом корабель берегової охорони прикордонної служби ФСБ Росії, попередив екіпаж «Донбасу» про необхідність «дотримання російського законодавства в частині, що стосується подання необхідних заявок на проходження Керченською протокою» і висунув вимогу змінити свій курс.
  • На запит російських прикордонників екіпаж корабля повідомив, що не збирається проходити Керченською протокою.

Що ж відбулося з кораблем «Донбас»: відповідь України

У пресслужбі ООС повідомили, що «Донбас» не заходив у чутливі зони Керченської протоки. Корабель виконував завдання в українських територіальних водах і повернувся на базу.

Читати більше новин в Telegram

Міністр оборони України Олексій Резніков назвав звинувачення з боку РФ черговим інформаційним вкидом. «Дуже дивно, що російські спецслужби побачили загрозу з боку пошуково-рятувального судна судна без зброї, водночас коли кораблі ФСБ постійно знаходяться на відстані двох кілометрів від Маріуполя та Бердянська. Російські кораблі озброєні гарматами. Загалом Азовське море це акваторія спільного користування, ми там знаходимось на законних підставах. Те, що вони подають відстань у 18 миль [близько 33 км] за небезпеку для них, говорить лише про чергові маніпуляції», заявив глава Міноборони.

А ось заява американського посольства в Україні з цього приводу:

Росія постійно вдається до провокацій, маніпуляцій та відвертої брехні. Так, наприклад, на початку грудня 2021 року ФСБ заявила, що на території РФ затримано трьох українців, які були нібито агентами українських спецслужб. В СБУ цю інформацію спростували і наголосили, що такі заяви варто розглядати лише у контексті російської пропаганди.

Раніше Заборона розповідала про судові слухання у Гаазі у справі про захоплення Росією українських моряків у Керченській протоці у листопаді 2018 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій