Біля берегів США масово гинуть ссавці-гіганти: ніхто не знає, чому це відбувається
- Горбаті кити — єдині представники роду Megaptera. Вони знаходяться під загрозою вимирання.
- Більша частина популяції зосереджена вздовж у зоні середньої Атлантики.
- Кити орієнтуються у просторі та шукають їжу за допомогою ехолокації. У разі її пошкодження тварини гинуть.
На східному узбережжі Сполучених Штатів близько семи років в аномально високій кількості гинуть найбільші на планеті ссавці. На початку 2023 року тенденція значно посилилася, однак місцева влада та екологи не можуть зрозуміти, що саме призводить до цього. Розглядають кілька теорій: зміна клімату, вітрові електростанції та судноплавство.
Заборона розповідає про ймовірні причини масової гибелі морських ссавців.
Загибель китів на східному узбережжі США: основні теорії
На американському побережжі Атлантичного океану з 2016 року спостерігається аномально висока смертність горбатих китів: тварин знаходять мертвими у морі або вони викидаються на берег, пише BBC.
Національне управління океанографії та атмосфери США (NOAA) підрахувало, що до 2023 року на узбережжі від штатів Флорида до Мен загинуло 178 ссавців. 14 мертвих тварин знайшли з грудня 2022 року по січень 2023 року.
Горбаті кити — єдині представники свого роду (Megaptera). Вони знаходяться під загрозою вимирання, однак причини масової смертності у США не вдається встановити вже кілька років.
Читати більше новин в TelegramЕкологи та місцева влада розглядають кілька основних теорій:
- будівництво вітрових електростанцій;
- судноплавні шляхи;
- кліматичні зміни.
Екоактивісти схиляються до думки, що загибель тварин спричинила активізація будівництва прибережних вітрових електростанцій. Основне обладнання у таких станціях знаходиться під водою. Самі вітряки встановлюються також у морі. Експерти заперечують це, стверджуючи, що не знайшли жодних доказів взаємозв’язку між смертністю горбатих китів та вітровими система.
«Немає жодної інформації, яка б підтверджувала те, що будь-яке обладнання, яке використовується для розвитку офшорних вітрових електростанцій, може безпосередньо призвести до загибелі кита», — каже заступник керівника відділу рибальського управління NOAA Бенджамін Лоуз.
Водночас він підтвердив, що перед будівництвом використовується гідролокаційне обладнання. З його допомогою картографують морське дно. Гідролокаційні хвилі потенційно можуть шкодити тваринам, адже кити орієнтуються у просторі завдяки подібній природній системі. Однак використання високої гучності, яка несе небезпеку для ссавців, суворо заборонена.
Горбаті кити гинуть через судноплавний шлях?
Найімовірнішою причиною, на думку екологів, є судноплавство, особливо вантажне. NOAA провело аутопсії приблизно половини мертвих китів і виявило, що 40% смертей з високою вірогідністю були спричинені взаємодією з людьми: кити потрапляли у рибальські знаряддя або врізалися у кораблі.
Згідно з федеральними законами, судна, які ходять у регіоні, мають бути оснащені спеціальними системами, аби відстежувати переміщення тварин. Також є чітко визначені маршрути руху, які не перетинаються зі шляхами міграції.
Однак популяція горбатих китів у середній Атлантиці за останнє десятиліття дещо зросла. Тому все більше морських ссавців запливає до берегів Нью-Йорка та Нью-Джерсі, слідуючи за менхаденом — це риба, яку найбільше полюбляють кити. Проблема у тому, що менхеден в основному плаває в районі, через який пролягає головний судноплавний шлях для вантажів, що надходять до портів Нью-Йорка та Нью-Джерсі. За словами науковців, це збільшує ризик зіткнень: тварини отримують удар, втрачають орієнтацію і в результаті викидаються на пляжі.
«Зміна клімату та потепління океанів також можуть вплинути на схему міграції китів, оскільки вони слідують за їжею або переходять у води з більш сприятливими умовами», — пояснила директорка зі зв’язків з громадськістю NOAA Лорен Гачес.
Місцева влада спільно з екологами продовжує розслідувати смерті тварин, щоб остаточно з’ясувати причини та вберегти рідкісних морських ссавців.
Раніше Заборона розповідала про масштабне вимирання тварин, яке почалося з 1970 року. В останні роки смертність зросла, що може призвести до глобального зникнення десятків видів.
Читати більше новин в Telegram