Читаєте зараз
Бо Росія вбиває людей. Країни-замовники Sputnik V не купуватимуть вакцину

Бо Росія вбиває людей. Країни-замовники Sputnik V не купуватимуть вакцину

Markiian Oliiarnyk
  • Південна Корея та Німеччина відмовилися купувати вакцини Sputnik після того, як РФ вторглася в Україну. 
  • Договір про постачання російської вакцини у країни, що розвиваються, розірвала і ЮНІСЕФ.
  • Sputnik Light, частково на основі місцевих клінічних випробувань, заблоковано в Індії.

Країни, які раніше домовилися про постачання російської вакцини Sputnik, після рішення президента Росії Володимира Путіна вторгнутися в Україну скасували свої плани. Вони використовуватимуть інші вакцини для щеплення своїх громадян.

Заборона розповідає про те, як країни відмовляються купляти та робити щеплення Sputnik V через війну Росії з Україною.


ВООЗ внесла Sputnik в список небажаних для використання

Росія за всю пандемію COVID-19 продала менше 300 мільйонів доз Sputnik V та Sputnik Light, на них приходиться лише 2.5% вакцинованих у всьому світі, пише The Washington Post. Для порівняння: китайські вакцини з меншою ефективністю Sinovac і Sinopharm продали понад 5.3 мільярда доз.

Науково-дослідний інститут епідеміології та мікробіології імені Гамалеї та його партнер Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ) підписали довгострокову угоду з ЮНІСЕФ про постачання вакцини для 110 мільйонів людей у ​​кількох країнах, що розвиваються. Однак ВООЗ внесла російську вакцину у список для малоймовірного використання в надзвичайних ситуаціях.

Після вторгнення Росії в Україну інші держави відмовилися від використання вакцини Sputnik V. Вони співпрацюватимуть з компаніями, виробництва яких не розташовані в РФ. Обмеження щодо використання Росією фінансової мережі SWIFT означають, що іноземним урядам або неурядовим організаціям буде важко платити за дози Sputnik.

Читати більше новин в Telegram

Відмовилася від закупки, наприклад, Баварія, яказаявила, що через вторгнення РФ в Україну заблокує виробництво вакцини, навіть якщо та отримає схвалення ВООЗ або Європейського агентства з лікарських засобів. Росія відкрила там виробниче підприємство для виробництва мільйонів доз. «З нашої точки зору неможливо уявити, що цей проєкт можна реалізувати. Це кінець», – заявив міністр Баварії Маркус Сьодер. 

Виробництво вакцини сповільнилося, подальші дослідження зупинені, а візит Всесвітньої організації охорони здоров’я з 7 березня на російські заводи Sputnik — останній крок у її довгоочікуваному міжнародному процесі схвалення, знову перенесли, цього разу на невизначений термін.

Війна в Україні врятувала людей від Sputnik?

Цікаво, що генеральний контролер з лікарських засобів Індії заборонив Sputnik Light, частково на основі місцевих клінічних випробувань. Повідомлення з’явилися після публікації дослідження зразків крові, проведеного Національним інститутом інфекційних захворювань Лаццаро ​​Спалланцані в Італії, яке продемонструвало більш ніж у два рази вищу нейтралізуючу дію проти омікронного варіанту за допомогою Sputnik, ніж вакцини проти коронавірусу Pfizer.

«Ми повинні засудити насильство та руйнування, які відбуваються в Україні. На жаль, російські технології використовуються для вбивства людей, а не для того, щоб рятувати життя», — сказав Зеєв Ротштейн, колишній генеральний директор Медичного центру Університету Хадасса в Єрусалимі.

Раніше Заборона розповідала про спалах нового підвиду штаму Омікрон у Китаї, через який уряд розпорядився ізолювати 193 мільйони людей.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій