'
Читаєте зараз
Сирійський м’ясник. Путін призначив нового командувача війни проти України

Сирійський м’ясник. Путін призначив нового командувача війни проти України

Markiian Oliiarnyk
Генерал Дворніков
  • Командувачем російських окупаційних військ в Україні призначено генерала Олександра Дворнікова.
  • Перш за все він відомий жорстоким придушенням опору в Чечні та Сирії.
  • Росія повністю змінила стратегію ведення війни, адже раніше за наступ на різних напрямках відповідали різні командувачі.

Російський генерал Олександр Дворніков буде одноосібно командувати окупаційними військами в Україні. Він «прославився» жорстокістю у відношенні до власних солдатів у Сирії, за що його прозвали сирійським м’ясником. Окрім того, Дворніков командував військами Російської Федерації в Чечні, де використовував жорстокі методи придушення опору місцевого населення.

Заборона розповідає про призначення нового командувача російських військ в Україні та для чого це було зроблено.


Росія змінила командування війни проти України

Російська Федерація реорганізувала своє військове командування в Україні, призначивши єдиним командувачем військами генерала армії, очільника Південного військового округу РФ Олександра Дворнікова, пише BBC з посиланням на джерела серед західних посадовців.

Таким чином змінився принцип командування окупаційними силами, адже раніше ними на окремих напрямках керували окремі генерали у залежності від регіону та військового округу, з якого вони прийшли в Україну.

«Була дійсно погана координація між цими різними командуваннями, оскільки російські війська ніколи не навчалися працювати таким чином. Цей командир має великий досвід російських операцій у Сирії. Тож ми очікуємо, що загальне командування та управління [окупантів] покращиться», — цитує BBC неназваного західного чиновника.

Читати більше новин в Telegram

На думку австралійського військового експерта Тома Купера, під командуванням Дворнікова дії російської армії можуть суттєво змінитись. «Як генерал армії Дворніков має вищий ранг, аніж усі командувачі залучених армій. Це означає, що його наказів ніхто не обговорюватиме, не буде звичних уже змагань між генералами, жодних “кожен сам за себе” — як це було досі», — вважає експерт.

А за словами радника президента США з питань нацбезпеки Джейка Саллівана, РФ уже зазнала стратегічного провалу у цій війні, і жодне призначення будь-якого генерала не зможе на це вплинути. «Вони думали, що зможуть завоювати столицю та захопити інші великі міста з малим опором, що насправді їх зустрінуть з відкритими обіймами. Усе, що ми дізналися протягом перших кількох тижнів цієї війни, — це те, що Україна ніколи не підкориться Росії. Не має значення, якого генерала президент Путін намагається призначити», — наголосив Салліван.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прокоментував CNN призначення Дворнікова керувати війною в Україні таким чином: «Тепер у них інший план, а у нас є свої плани. Історія покаже, чий план переважить. Що б Росія не планувала зробити, у нас є своя стратегія, і ця стратегія заснована на впевненості в тому, що ми виграємо цю війну і звільнимо наші території».

Хто такий генерал Олександр Дворніков  

Олександр Дворніков до 2016 року майже рік командував російськими військами у Сирії. Як пише BBC, генерал відзначився тим що не шкодував власних солдатів для виконання завдань, за що журналісти прозвали його «сирійським м’ясником». У вересні 2016 року Путін призначив Дворнікова командувачем Південного військового округу (ПВО). 

«Він має досвід придушення ситуації в Чечні, у Грозному  в2000 році. Потім командував угрупуванням російських військ у Сирії. Має політичних прихильників в Кремлі, розглядався свого часу на заступника міністра оборони перед призначенням на ПВО. Фактично людина, яка має певні політичні амбіції й військовий досвід», — розповів НВ директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

За словами експерта, у Чечні та Сирії Дворніков використовував одну й ту саму тактику: коли відбувався активний спротив населення, то артилерія й авіація використовувалася, аби повністю знищити такі ділянки, а в тих містах, де опір тривав, застосовувалася хімічна зброя.

Раніше Заборона розповідала про масові випадки вчинення рашистами сексуального насильства проти мешканців тимчасово окупованих міст України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій