'
Читаєте зараз
Брітні Спірс вперше розповіла про насильство з боку батька. Розповідаємо історію опікунства над співачкою

Брітні Спірс вперше розповіла про насильство з боку батька. Розповідаємо історію опікунства над співачкою

Polina Vernyhor
Брітні Спірс вперше розповіла деталі про опікунство батька — що відомо

Американська співачка Брітні Спірс вперше на широкий загал розповіла про знущання з боку свого опікуна — рідного батька зірки Джеймі Спірса. Співачка вийшла в прямий ефір, щоби засвідчити у суді — зараз там розглядають її клопотання про зняття з Джеймі повноважень. Вона виступала 20 хвилин — говорила про насильство, яке батько вчиняє над нею вже 13 років. Заборона розповідає історію опікунства над Брітні Спірс та переповідає подробиці, які співачка вперше наважилася оприлюднити.


Алкоголь, наркотики, опікунство

Усе почалося у 2008 році, коли Бритни Спірс була на піку популярності. Тоді попзірка потрапила до психіатричної лікарні через проблеми з алкоголем та лікувалася від наркозалежності. Батько Спірс оформив опікунство над нею. Згодом другим опікуном став адвокат родини. 

Опікунство означало повний контроль над життям співачки: її фінансами, пересуваннями, спілкуванням та будь-якою взаємодією з оточенням. Зазвичай у США цей механізм застосовують до пацієнтів в комі, дітей та людей з когнітивними порушеннями. Суд пояснював рішення призначити опікунів тим, що психічний стан співачки хвилює її оточення. 

Весь цей час Брітні Спірс продовжувала виступати, випустила чотири альбоми, лінію одягу та парфумів. На всьому цьому вона заробила мільйони доларів, проте фактично не мала доступу до цих фінансів.

Брітні Спірс на власному концерті Triple Ho Show / Каліфорнія, 2016 рік

FreeBritney

У 2009 році фанати почали підозрювати, що щось не так. Тоді виник рух «Звільніть Брітні», учасники якого вимагали надати співачці право розпоряджатися своїм життям самостійно. Рух у різні роки підтримували Майлі Сайрус, Шер, Терін Меннінг та Періс Гілтон. Однак оточення співачки продовжувало наполягати на тому, що все окей і Брітні почувається комфортно. 

У 2018 році співачка скасувала шоу Domination нібито через стан здоров’я свого батька. Проте потім виявилося, що Брітні знову лягла до психіатричної лікарні. Фанам це пояснили тим, що вона втомилася та емоціонально виснажилася. Однак в цей період в ефір подкасту Britney’s Gram зателефонував чоловік, який представився колишнім помічником юриста у фірмі, що займається опікунством. Він розповів, що концерт скасували опікуни, тому що Брітні відмовилася приймати ліки.

Рух «Звільніть Брітні» набирав популярності — фанати виходили на акції протесту та вимагали дати Брітні спокій. Водночас підписники співачки помітили у її дописах в соцмережах зашифровані послання. У них вона нібито говорила, що її утримують мимоволі й вона потребує захисту. Наприклад, під одним із відео співачки в інстаграмі їй написали коментар «Якщо тобі потрібна допомога, вдягнися у жовте в наступному відео». Наступний ролик попзірка знімала у жовтому топі. Фанати досі вишукують приховані прохання про допомогу в її інстаграмі, залишають коментарі з хештегом і складають петиції з вимогою звільнити співачку від опіки.

Фанати Брітні Спірс на мітингу під час слухання справи про опікунство / 23 червня 2021, Лос-Анджелес

«Підставити Брітні»

У лютому 2021 року вийшов документальний фільм The New York Times «Підставити Брітні Спірс» про життя співачки. Виявляється, вона просила суд не призначати батька її опікуном, але до цього не прислухалися. 

Автори стрічки тоді не змогли поспілкуватися із самою співачкою. Однак розслідування журналістів виявило, що, скоріш за все, на її психічний стан від самого початку впливали папараці, які переслідували її усюди, ЗМІ, що маніпулювали та намагалися зробити скандал геть з усього, та ставлення громадськості. Через токсичну культуру та об’єктивацію Брітні почала вживати алкоголь та наркотики, а згодом її визнали недієздатною. 

Батька у фільмі зображують відстороненим від життя доньки. У нього також були проблеми з алкоголем, а всі справи, за які він брався, провалювалися. Однак коли ЗМІ почали наголошувати на тому, що в Брітні негаразди з психікою, він вирішив нарешті себе проявити та обернув ситуацію на свою користь.

Фанати Брітні Спірс на мітингу під час слухання справи про опікунство / 23 червня 2021, Лос-Анджелес

Творці фільму також знайшли анонімного юриста, який розповів про зустріч із Брітні у 2008 році. Тоді вона розуміла, що опікунство неминуче, однак від самого початку не хотіла, щоб опікуном став батько. Після того, як суд призначив Джеймі опікуном, Брітні декілька разів зверталася туди, щоб із нього зняли ці повноваження, але суд не дослухався.

Суди

У серпні 2020 року Брітні Спірс від імені свого юриста вкотре подала позов до суду — вона просила позбавити батька опікунства. Адвокат казав, що Спірс хоче припинити кар’єру, якщо суд не ухвалить рішення на її користь. Попри це наприкінці року судді вирішили продовжити опікунство до вересня 2021 року, однак позов юриста співачки досі розглядають.

За декілька місяців на одному із судових засідань мати Брітні також підтримала прохання звільнити Джеймі від участі в опікунстві. Вона назвала відносини батька й доньки «токсичними». За її словами, Спірс назвав дочку «скаковою конякою, до якої потрібно відповідно ставитися».

Фанати Брітні Спірс на мітингу під час слухання справи про опікунство / 23 червня 2021, Лос-Анджелес

Батько співачки наполягав на тому, що судовий процес вигадав юрист Брітні, щоби посварити його з донькою та забрати всі гроші. 

На засіданні 23 червня Брітні Спірс вперше заговорила сама — до цього за неї в суді виступав адвокат. Вона розповіла про те, що батько змушує її давати концерти, приймати ліки та проходити психотерапію. За її словами, команда медиків, яку найняв Джеймі, «годує» її Літієм — дуже сильним препаратом, яким зазвичай лікують біполярний розлад та депресію. Брітні говорить, щоб після пігулок почувається ніби напідпитку, не може себе захистити та навіть поговорити про це з кимось. 

Брітні Спірс розповіла і про репродуктивне насильство: їй не дозволяють узяти шлюб із її хлопцем Семом Асгарі та народити від нього дитину. Співачці насильно поставили внутрішньоматкову спіраль (засіб контрацепції для жінок). Медики, які чергують біля Брітні, спостерігають за тим, щоби вона не виймала цю спіраль, та забороняють звернутися до лікаря. 

Брітні Спірс та Сем Асгарі / 2019 рік, Каліфорнія

«Я вважаю, що ця опіка аб’юзивна та приносить мені більше шкоди, ніж користі. Я заслуговую на те, щоби жити своїм життям. Я відчуваю зловживання, відчуваю знущання, відчуваю себе відмежованою та самотньою. Мені набридло почуватися самотньою. Я заслуговую на те, щоб у мене були такі ж права, як у всіх», — сказала Брітні у своїй промові.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій