Читаєте зараз
Британія може визнати Палестину як суверенну державу

Британія може визнати Палестину як суверенну державу

Ilona Kivva
Автор:

Сполучене Королівство розглядає можливість визнання держави Палестина, заявив голова МЗС країни Девід Кемерон.

Очільник відомства зауважив, що палестинцям необхідно надати політичний горизонт для заохочення миру. Британія зобов’язана визначити, як би виглядала палестинська держава.

«Палестинському народу необхідно продемонструвати незворотний прогрес до рішення про створення двох держав. Якщо це станеться, ми із союзниками розглянемо питання визнання палестинської держави, в тому числі в ООН», — сказав очільник МЗС Консервативній раді Близького Сходу.

Відомо, що рішення ізраїльсько-палестинського конфлікту двома державами передбачає можливість створення незалежної держави Палестина поряд із Ізраїлем, на захід від річки Йордан.

Британія вже давно підтримує рішення про створення двох країн. При цьому Кемерон припускає, що Королівство може надати офіційне дипломатичне визнання палестинської держави не в рамках остаточної мирної угоди, а раніше — під час самих переговорів.

Ідею створення двох сусідніх країн для врегулювання конфлікту на Сході підтримують не всі. Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу 18 січня виступив проти створення Палестинської держави після закінчення конфлікту в Газі. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій