'
Читаєте зараз
Британія поставить Україні смертоносну артсистему: де вона згодиться ЗСУ

Британія поставить Україні смертоносну артсистему: де вона згодиться ЗСУ

Ilona Kivva
Автор:
  • Сполучене Королівство готує для українських захисників партію надпотужних РСЗВ M270.
  • Для ухвалення рішення британський уряд мав отримати згоду США, адже ракетні системи є американськими.
  • Техніку Києву нададуть безкоштовно, а військові пройдуть навчання з її використання.

Збройні сили України отримають смертоносні ракетні системи M270, щоє першою версією відомих артилерійських систем HIMARS. РСЗВ здатні випускати до 12 ракет без перезарядки і вражати як точкові цілі, так і великі зони, а дальність пострілу залежить від типу ракети.

Заборона розповідає про обіцянку британського уряду щодо поставки важкої артилерії ЗСУ.


Далекобійні ракетні установки для України: що пропонує Британія

Сполучене Королівство відправить Україні реактивні системи залпового вогню M270, пише CNN з посиланням на заяву міністра оборони країни Бена Воллеса.

«У міру того, як змінюється тактика Росії, має змінюватися і наша підтримка України. Ці високоточні реактивні системи залпового вогню дозволять нашим українським друзям краще захистити себе від жорстокого застосування РФ артилерії, яку сили Путіна використовують без розбору, щоб руйнувати міста», — сказав Воллес.

Зона дії ракет М30/М31 систем HIMARS M270 MLRS, які США і Британія передають Україні

Техніку Велика Британія надасть ЗСУ безкоштовно, до того ж українські військові пройдуть навчання з її використання. Цей крок британський уряд узгодив із США: M270 є американською технікою, тому на неї діють міжнародні експортні правила. Так, президент США Джо Байден має підписати план поставок перед тим, як РСЗВ відправлять в Україну.

Читати більше новин в Telegram

РСЗВ M270: чим особливі

Ракетні системи M270 надійшли на озброєння армії США в 1983 році, але у 2003 році їх випуск припинився. РСЗВ були першою версією відомих американських РСЗВ HIMARS, пише Military Today.

Хоч більшість M270 у США зняли з озброєння, але їх продовжують використовувати у Німеччині, Греції, Франції, Ізраїлі, Італії, Японії, Саудівській Аравії, Південній Кореї, Туреччині та Великій Британії.

Унікальна особливість M270 полягає в тому, що він не має пускових рейок. Ракети стріляють прямо з контейнерів. Кожен одноразовий контейнер вміщує шість ракет, де вони можуть зберігатися без будь-якого обслуговування до десяти років.

Чим стріляють M270:

  • стандартна 227-мм ракета HE-FRAG — радіус ураження до 40 кілометрів;
  • двома типами касетних ракет, оснащених протитанковими суббоєприпасами та протитанковими мінами АТ-2 (боєголовки взаємозамінні);
  • керованими ракетами GMLRS —  радіус дії 70 кілометрів (є два типи боєголовок: для точних ударів по точкових цілях та для більш масштабних цілей);
  • тактичні ракети MGM-140 ATACMS — дальність ураження до 165 кілометрів.

Один M270 може бути завантажений двома контейнерами одночасно, що дозволяє йому запускати до 12 ракет або дві далекобійні ракети ATACMS, перш ніж необхідна буде перезарядка.

РСЗВ заснована на вдосконаленому шасі бойової машини піхоти M2 Bradley. Автомобіль оснащений дизельним двигуном Cummins VTA-903T потужністю 500 кінських сил. Має броньовану кабіну, яка захищає екіпаж від вогню зі стрілецької зброї. 

Зазначимо, що у Великій Британії M270 дещо модернізували й випустили версію M270B1. Вона має покращену систему управління вогнем, оновлену механічну систему пуску, а ракета-носій також має підвищений броньовий захист. Автомобіль оснащений сучасною електронікою та системи зв’язку.

РСЗВ M270B1. Фото: британський військовий аналітик Ліам Макевой/ Twitter

Раніше Заборона розповідала про обіцянку Німеччини передати Збройним силам України протиповітряні системи IRIS-T SLM. Одна така установка здатна захистити ціле місто від авіанальотів та крилатих ракет.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій