'
Читаєте зараз
Британія протестувала надпотужний ППО-лазер Dragonfire: чому така зброя досі рідкість 

Британія протестувала надпотужний ППО-лазер Dragonfire: чому така зброя досі рідкість 

Ilona Kivva
Автор:
  • Міністерство оборони Сполученого Королівства успішно випробувало новітнє лазерне ППО DragonFire.
  • В основі роботи лежить система LDEW (лазерно-спрямована енергетична зброя). Її головне завдання — безпечне керування та фокусування променя високої потужності з надзвичайною точністю на великій відстані.
  • Це вже не перша розробка у сфері лазерної протиповітряної оборони у світі.

Використання лазерної зброї, серед іншого, велика рідкість через її габарити. Ще одна проблема — обслуговування: якщо енергетичні установки вийдуть з ладу, ремонт буде складним та тривалим процесом.

Заборона розповідає про новітню систему ППО DragonFire.

DragonFire: коротко про техніку

Міністерство оборони Сполученого Королівства провело успішне випробування системи ППО DragonFire. Це лазер, який використовує інтенсивний світловий промінь, щоб вражати ціль. За розробку новітньої зброї відповідає Лабораторія оборонної науки та технологій DSTL, повідомляє BBC.

Система є результатом спільних інвестицій Міністерства оборони та промисловості у розмірі 100 млн фунтів стерлінгів ($127 млн). Її дальність дії засекречена, проте відомо, що це зброя прямої видимості, яка може вразити будь-яку ціль, яку бачить. Вона нібито може влучити в монету на відстані в кілометр.

«Цей тип передової зброї має потенціал революціонізувати бойовий простір, зменшивши залежність від дорогих боєприпасів, а також знизивши ризик супутніх збитків. Інвестиції з галузевими партнерами в такі передові технології, як DragonFire, мають вирішальне значення у світі, де ведеться велика конкуренція, вони допомагають нам підтримувати перевагу в битвах і захищати націю», — заявив міністр оборони Великої Британії Грант Шапп.

Читати більше новин в Telegram

В основі роботи лежить система LDEW (Лазерно-спрямована енергетична зброя). Її головне завдання — безпечне керування та фокусування лазерного променя високої потужності з надзвичайною точністю на великій відстані.

Система має на меті зменшити вартість знищення таких цілей, як безпілотники. Зараз для цього використовуються дорогі ракети ППО. Використання системи DragonFire протягом 10 секунд коштує стільки ж, скільки й використання електронного обігрівача протягом години. В середньому один постріл системи коштує 10 фунтів (майже $13).

Лазерна зброя: які недоліки

Чи не найбільшого прогресу в розвитку лазерних систем озброєння досягнули в США. Так, есмінець класу Arleigh Burke USS Preble з 2022 року вже оснащений 60-кіловатною установкою HELIOS, яка здатна знищувати та пошкоджувати малі човни та малі дрони, а також засліплювати оптичні датчики на ворожих літаках і кораблях. Однак під час протидії єменським хуситам в Червоному морі, лазерна зброя не використовується, пише Asia Times.

Основна проблема в тому, що подібні системи складні. Їх важко забезпечити належним обслуговуванням та ремонтом. Над рішенням думають в управлінні швидкісних можливостей і критичних технологій армії США, яке має на меті створити блоки, які можна бути міняти в польових умовах.

Серед інших недоліків та складнощів в експлуатації лазерних систем:

  • потребують багато простору для встановлення. Випромінювач потребує енергетичної установки. Чим потужніший лазер, тим більша вона має бути.
  • використання енергії, наприклад, на кораблях може бути сильно обмежено, оскільки радіолокаційні системи також потребують живлення.

«Чого ми ще не знаємо про системи спрямованої енергії, так це як боротися з лазерами на полі бою, як інтегрувати кінетичні і некінетичні ефекти, такі як спрямована енергія і наші традиційні ракети ППО, в бойовий простір», — пояснює директор управління швидкісних можливостей і критичних технологій армії США.

Раніше Заборона розповідала про техніку, яку просить Україна у західних партнерів. ППО THAAD може збивати балістичні ракети на відстані до 200 км.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій