'
Читаєте зараз
У Франції виявили IHU. Це черговий штам коронавірусу, що може бути стійким до вакцин

У Франції виявили IHU. Це черговий штам коронавірусу, що може бути стійким до вакцин

Markiian Oliiarnyk
IHU Méditerranée Infection
  • Французькі вчені виявили новий штам коронавірусу.
  • Він наділений 46 мутаціями шипоподібного білка. Це на 14 більше, ніж в Омікрону.
  • Медики припускають, що новий варіант виник у Камеруні.

Група вчених з Франції заявила про появу нового штаму коронавірусу з великою кількістю мутацій шипоподібного білка. Всього їх нарахували аж 46, що більше, ніж в Омікрону. Новий варіант B.1.640.2 отримав робочу назву IHU. Усі пацієнти, інфіковані новим штамом, повернулися до Франції з Камеруну.

Заборона розповідає про появу нового штаму коронавірусу, що викликав серйозне занепокоєння у вчених.


У Франції виявили новий штам коронавірусу

Вчені зі Середземноморського інституту інфекційних захворювань у Марселі (IHU Méditerranée Infection) виявили новий штам коронавірусу. 

За даними дослідження, 12 пацієнтів з COVID-19, які повернулися з Камеруну, перевірили на наявність мутацій. Завдяки спеціальним тестам вчені виявили «нетипову комбінацію» із 46 мутацій в шипоподібному білку.

«Набір мутацій і філогенетичне положення геномів, які ми виявили, вказують на появу нового штаму. Ці дані є ще одним прикладом непередбачуваності появи варіантів SARS-CoV-2 і їх проникнення в конкретну географічну зону з-за кордону», — йдеться у дослідженні. 

Читати більше новин в Telegram

Робоча назва нового штаму — IHU, а кодовий ідентифікатор — B.1.640.2. Вчені припускають, що саме в Камеруні зародився цей новий варіант коронавірусу.

Штам B.1.640.2: чим небезпечний

Наскільки новий штам коронавірусу заразний чи небезпечний для життя, вчені поки не кажуть із впевненістю. Однак кількість його мутацій в шипоподібному білку викликає серйозне занепокоєння. 

У новому штамі більше мутацій, аніж навіть у наразі найбільш заразного варіанту Omicron (46 в IHU проти 32 в Омікрону). Саме завдяки великій кількості мутацій нові штами й поширюється настільки швидко.

Учені побоюються, що новий штам може виявитися більш стійким до вакцин, аніж його попередники. Вони прогнозують, що таких варіантів у майбутньому може бути виявлено набагато більше. «Варіанти SARS-CoV-2 стали серйозною вірусологічною, епідеміологічною та клінічною проблемою, особливо в питанні ефективності імунітету, розвиненого вакцинами проти коронавірусу», — пишуть французькі дослідники.

Раніше Заборона розповідала про те, як завдяки появі штаму Омікрон випадково здобули популярність давно забутий метал-гурт з Гонконгу та нічим непримітна криптовалюта.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій