'
Читаєте зараз
Чарівні гриби можуть вилікувати алкоголізм

Чарівні гриби можуть вилікувати алкоголізм

Markiian Oliiarnyk
Псилоцибін
  • Псилоцибін — специфічний алкалоїд, що міститься у кількох типах диких лісових грибів.
  • Він додає людському мозку нейропластичності, що дозволяє людям змінювати спосіб мислення та поведінку.
  • Якщо ефект псилоцибіну вдасться відтворити в інших клінічних умовах, то це стане справжнім проривом у сфері боротьби з глобальним алкоголізмом.

Американські вчені перевірили вплив деяких грибів, а конкретно одної психоделічної речовини, що у них міститься, на здатність впливати на мозок людини. Виявилося, що алкалоїд під назвою псилоцибін здатен допомогти людям, що страждають від алкоголізму, кинути пити. І це не все, на що здатна ця речовина.

Заборона розповідає подробиці клінічних випробувань незвичного психоделіка.


Властивості псилоцибіну: результати дослідження

Вчені з Медичного центру імені Лангоне Нью-Йоркського університету провели доволі цікаве клінічне випробування, присвячене проблемі алкоголізму, пише Time. Вони вирішили перевірити, як на людей, які страждають від цього захворювання, впливає псилоцибін. Це такий алкалоїд, фосфорний ефір похідного триптаміну, який у природі зустрічається в деяких грибах, наприклад, строфарії, гімнопілі, плютці тощо.

В експерименті взяло участь 93 пацієнти, більшій частині з яких протягом 32 тижнів давали псилоцибін, комбінуючи його із сеансами психотерапії. Інша група отримувала плацебо. Дослідження показало, що піддослідні, які вживали алкалоїд (а це 48 осіб) зменшили споживання алкоголю на 83% протягом восьми місяців після першого прийому речовини. Для порівняння, серед тих, хто отримував плацебо, цей показник на рівні 51%. Окрім того, майже половина людей, які отримували псилоцибін, повністю кинули пити (а з іншої групи таких людей менше чверті).

Візуалізація результатів експерименту. Інфографіка: JAMA Psychiatry

Читати більше новин в Telegram

«Якщо ці ефекти будуть відтворені в інших умовах, я вважаю, що це справді стане проривом. Ефекти, здається, зберігаються. І вони є набагато сильнішими, ніж будь-який із доступних наразі методів лікування. А це і стаціонарна реабілітація, і психотерапія, і медикаментозна», — розповів директор Центру психоделічної медицини при інституті Лангоне у Нью-Йорку Майкл Богеншуц.

Нове дослідження додає найпереконливіші докази того, що псилоцибін може бути перспективним засобом лікування розладів, пов’язаних із вживанням психоактивних речовин. У 2015 році Богеншуц проводив подібний експеримент з алкалоїдом, перевіряючи його вплив на бажання курити. 

Ефективність псилоцибіну може бути пов’язана з тим, як він впливає на мозок. Речовина додає йому нейропластичності, що дозволяє людям змінювати спосіб мислення та поведінки. Дослідники також виявили, що він допомагає при лікуванні депресії. Одна з речей, яка робить цей грибний алкалоїд такою панацеєю, полягає в тому, що на відміну від ліків, які потрібно приймати знову і знову, псилоцибін має тривалий, потужний ефект уже після кількох доз.

«Це дійсно свідчить про те, що ми лікуємо основний розлад, а не просто лікуємо симптоми. Люди з супутніми розладами та залежностями можуть бути ідеальною піддослідною групою для такого типу терапії, тому що вони можуть отримати лікування одночасно від кількох розладів. Я сподіваюся, що ця гнучка модель функціонування мозку дозволить людям змінювати свої думки та поведінку таким чином, щоб вони стали щасливішими та здоровішими», — каже професор, який є автором дослідження.

Раніше Заборона розповідала про дослідження американських науковців, які з’ясували, що вживання алкоголю у невеликих кількостях після 40 років може допомогти запобігти хворобам серця, інсульту та діабету.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій