Частина пенсіонерів-ВПО може втратити пенсію: у ПФУ пояснили, як зберегти виплату

Анастасія Могилевець
  • Деякі пенсіонери в Україні, які отримують виплати в «Ощадбанку», мають пройти фізичну ідентифікацію для збереження пенсії.
  • Це стосується людей, взятих на облік як внутрішньо переміщені особи до повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року.
  • Ідентифікацію треба проходити повторно кожні шість місяців.

Процедуру можна пройти у фізичних відділеннях «Ощадбанку» або сервісних центрах Пенсійного фонду. Однак ідентифікація доступна й онлайн, отже, здійснити її можна віддалено за допомогою комп’ютеру або смартфону. 

Заборона розповідає про процедуру для пенсіонерів-ВПО в Україні.

Фізична ідентифікація пенсіонерів: що це і як пройти

Вживати заходів потрібно не всім українцям. Це необхідно зробити людям, які підпадають принаймні під одну з двох категорій:

  • ті, хто зареєструвалися як переселенці до 24 лютого 2022 року й мають підтвердити свою особу;
  • ті, хто з різних причин упродовж років не знімав пенсійних грошей з картки.

Фізичну ідентифікацію людина проходить для того, щоб підтвердити, що вона жива і самостійно одержує свою пенсію. Пенсіонери, які отримали статус ВПО до повномасштабного вторгнення Росії, мають здійснювати процедуру в Ощадбанку кожні пів року, пояснили в Пенсійному фонді України.

Існує три основні способи, як пройти фізичну ідентифікацію.

Читати більше новин в Telegram
  • Особисто

Якщо людина знаходиться в Україні, вона може прийти у відділення «Ощадбанку» або сервісний центр ПФУ з документом, що посвідчує особу (паспорт). Також можна пройти процедуру через особистий кабінет на вебпорталі е-послуг фонду.

  • Поштою

Якщо пенсіонер перебуває за кордоном, він може отримати документ про перебування в живих у посольстві або консульстві. Після цього довідку треба направити до територіального органу ПФУ, де людина стоїть на обліку. Разом із нею додати заяву про проходження ідентифікації (довільної форми), копію паспорта, документи про отримання статусу тимчасового захисту/біженця, довідку про реєстрацію за кордоном (з перекладом).

  • Онлайн

Доступний і формат відеоконференції в територіальному органі Пенсійного фонду.

Відеоідентифікація у Пенсійному фонді України: процедура

Отже, заявку на проходження ідентифікації шляхом відеозв’язку можна подати через вебпортал електронних послуг чи контакт-центр Пенсійного фонду.

Після подання заявки на проходження відеоконференції призначаються дата та час її проведення, цю інформацію надсилають на електронну адресу заявник. Якщо дата/час незручні, людина може перенести їх, звернувшись за е-адресою: vio@pfu.gov.ua.

Відеоідентифікація здійснюється протягом 30 календарних днів з моменту подання запиту, але не раніше, або 10 робочих днів. Під час процедури працівник ПФУ просить пенсіонера назвати своє ім’я та персональні дані, показати паспорт та відповісти на декілька запитань. Розмова триває близько 20 хвилин.

Результат відеоідентифікації надсилають на е-пошту пенсіонера. Його можна переглянути в особистому кабінеті вебпорталу Пенсійного фонду в розділі Мої звернення. Також це зберігається в електронній пенсійній справі.

Раніше Заборона розповідала про докупівлю пенсійного стажу в Україні. Раніше вона була доступна тільки прямо перед виходом на пенсію, але ПФУ ввів ще одну систему.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій