'
Читаєте зараз
Через дві війни. Сердечна історія 78-річного японця, який любить Україну більше 50 років

Через дві війни. Сердечна історія 78-річного японця, який любить Україну більше 50 років

Markiian Oliiarnyk
  • Японець Хідекацу Фуріхата довгий час жив на Сахаліні й потрапив під радянську окупацію, згодом переїхав у Житомир.
  • Через 51 рік Росія добралася до нього: онук тепер захищає крану, Хідекацу вивіз частину сім’ї до Японії.
  • Фуріхата повернувся на історичну батьківщину, але хоче допомогти відбудовувати Україну після війни.

Японець Хідекацу Фуріхата виріс у південній частині Сахаліну, яку окупував Радянський союз наприкінці Другої світової війни. У 1971 році він перебрався в Україну, але після вторгнення Росії 24 лютого переїхав до Польщі. В березні він разом з жіночою частиною родини вилетів до Японії. 

Заборона розповідає історію 78-річного дідуся, життя якого змінили дві війни.


Як Хідекацу Фуріхата опинився в Україні

Хідекацу Фуріхата народився в центральній японській префектурі Нагано, але через роботу свого батька переїхав на південь Карафуто (нині російський Сахалін), який на той час був японською територією. У серпні 1945 року Радянський Союз напав на Японію і окупував Карафуто, пише The Mainichi

Більшість японців, які залишилися у префектурі, повернулися на острів до 1959 року. Батько Фуріхати з невідомих причин не отримав на це дозволу — є версія, що його не відпустили з СРСР, бо він був фаховим працівником на паперовій фабриці.

Після навчання в технічному університеті в Ленінграді (нині Санкт-Петербург) Фуріхата одружився на дівчині-польці. У 1971 році вони переїхали в Україну, де жила сестра його дружини. Багато років Фуріхата працював машиністом.

Читати більше новин в Telegram

Після 1999 року четверо братів і сестер Фуріхати назавжди повернулися на Хоккайдо за підтримки групи громадян Японії, але чоловік залишився в Україні. Дружина Фуріхати померла у 2019, а у 2021 помер його син.

Історія повернення Хідекацу Фуріхати у Японію

Фуріхата жив у Житомирі на момент повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року. Місто зазнало ракетних обстрілів, тож брати й сестри дідуся в Японії наполегливо закликали його евакуюватися якомога швидше.

Фуріхата вирішив виїхати з України разом з 27-річною дружиною онука (лишився захищати країну) Інною, дворічною правнучкою Софією та 17-річною дочкою сина Владиславою і відправитися через Польщу до Японії.

Зліва Хідекацу Фуріхата, дружина його онука Інна, його правнучка Софія та дочка його сина Владислава прибули до посольства Японії в Польщі у Варшаві, 10 березня 2022 року. (Mainichi/Koji Miki)
Зліва Хідекацу Фуріхата, дружина його онука Інна, його правнучка Софія та дочка його сина Владислава прибули до посольства Японії в Польщі у Варшаві, 10 березня 2022 року. (Mainichi/Koji Miki)

5 березня сім’я Фуріхати виїхала з Житомира і поїхала на кордон, але дорогою у Львові в них зламалася машина. Біля кордону вони потрапили у сильний затор. Їм вдалося перетнути польський кордон 8 березня — через три дні після від’їзду з України.

Міністерство закордонних справ Японії повністю підтримало повернення Фуріхати на батьківщину. Він та його сім’я 11 березня отримали японську візу, а 18 березня прямим рейсом полетіли до Японії.

Фуріхата не визначився, що робитиме у майбутньому. З одного боку, він хоче лишитися з братами та сестрами у Японії, а з іншого — прагне допомогти відбудувати Україну після закінчення війни.

Раніше Заборона розповідала історію 84-річного Валентина Платова. Який самотужки вивіз родину з трьома маленькими дітьми з Запоріжжя до Івано-Франківська.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій