'
Читаєте зараз
Члени НАТО вперше в історії виділять на оборону рекордні суми: що передувало

Члени НАТО вперше в історії виділять на оборону рекордні суми: що передувало

Ilona Kivva
Автор:

Країни з Альянсу у 2024 інвестують в оборону $380 млрд, що перевищить 2% їхнього спільного ВВП. За 10 років російської війни проти України вшестеро більше держав-членкинь НАТО досягли понаднормових витрат на оборону, сказав очільник організації Єнс Столтенберг.

«Я очікую, що цього року 18 союзників витрачатимуть 2% ВВП. І це також рекорд. Це збільшення у шість разів від 2014 року, коли тільки три союзники відповідали цій вимозі», — каже генсек.

Він додав, що з 2014 року європейські союзники та Канада збільшили витрати на оборону на понад $600 мільярдів. Торік спостерігали зростання витрат країн Європи та США на 11%.

Утім, Столтенберг наголосив, що майже половина з 31 держави НАТО досі не досягли двовідсоткового показника, який є обов’язковим для всіх союзників у Альянсі.

Недотримання цієї умови — причина критики НАТО з боку кандидата у президенти США Дональда Трампа. Він вважає членство надмірним фінансовим тягарем для Сполучених Штатів. Напередодні Трамп заявив, що у разі перемоги на виборах він схвалюватиме атаки Росії на членів організації, які заборгували Альянсу.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій