'
Читаєте зараз
Чоловікам не зможуть платити більше, ніж жінкам: Євросоюз ввів правила для роботодавців

Чоловікам не зможуть платити більше, ніж жінкам: Євросоюз ввів правила для роботодавців

Ilona Kivva
Автор:
Прапор ЄС
  • Жінки в ЄС в середньому заробляють на 13% менше, ніж чоловіки (за одну і ту ж саму роботу).
  • Європейський парламент ухвалив закон, який має виправити це. Компанії повинні будуть діяти, якщо різниця в зарплатах перевищує 5%.
  • Працівники отримують суттєву перевагу на випадок судових процесів.

Країни-членкині Європейського Союзу повинні впровадити загальні правила та систему покарань для роботодавців щодо гендерної рівності в оплаті праці. Це стосується не тільки жінок і чоловіків, а і небінарних людей. Інформація про зарплати має бути відкритою, а вакансії й назви посад — гендерно нейтральними. За недотримання вимог каратимуть штрафами. 

Заборона розповідає про ухвалений у блоці закон.


Гендерний розрив в оплаті праці: як боротимуть в ЄС

Принцип рівної оплати праці незалежно від гендеру прописаний у 157 статті Договору про функціонування Європейського Союзу від 1957 року. При цьому станом на 2023 рік у країнах блоку цей розрив досі спостерігається і сумарно становить близько 13%. 

Щоб поліпшити ситуацію, Європейський парламент ухвалив закон, який впроваджує нові правила для роботодавців. «За» проголосували 427 парламентарів. Тепер його має остаточно погодити Рада ЄС, після чого документ буде опублікований в офіційному журналі. Через 20 днів після цього нові правила набудуть чинності, йдеться на сайті Європарламенту.

Правила базуються на гендерно-нейтральних критеріях і включають такі ж системи оцінки та класифікації роботи. 

Читати більше новин в Telegram

Ключові пункти:

  • скасування таємниці заробітної плати — працівники матимуть право отримувати чітку та повну інформацію про індивідуальні та середні рівні заробітної плати з розбивкою за статтю. Вони можуть також дізнатися про критерії, за якими визначається зарплатня кожного працівника. Не допускається жодних договірних умов, які б обмежували працівників у цій інформації;
  • тягар доведення на роботодавцях — у випадках, коли працівник вважає, що принцип рівної оплати праці було порушено, і подає справу до суду, то не він має доводити що дискримінація була — зворотнє має доводити роботодавець;
  • вакансії та назви посад — мають бути гендерно нейтральними, а найм і співбесіди проводитися без дискримінації;
  • звітність про оплату — якщо у документації буде виявлено відхилення принаймні на 5%, роботодавці повинні будуть провести переоцінку заробітної плати, аби виправити це;
  • покарання — держави-членкині ЄС повинні запровадити штрафи для роботодавців, які порушують правила;
  • відшкодування — працівник, який зазнав шкоди внаслідок порушення, матиме право вимагати грошову компенсацію.

 «У нас не тільки нарешті є обов’язкові заходи для усунення гендерної різниці в оплаті праці, але й усі громадяни ЄС мають повноваження, визнання та захист від дискримінації в оплаті праці. Небінарні люди мають таке ж право на інформацію, як чоловіки та жінки. Я пишаюся тим, що цією Директивою ми вперше визначили міжсекторальну дискримінацію в європейському законодавстві та включили її до обтяжуючих обставин при визначенні покарань», — прокоментувала ухвалення закону членкиня Комітету з прав жінок і гендерної рівності Європарламенту Саміра Рафаела (Нідерланди).

Раніше Заборона розповідала про реформу, яку проводить Англіканська церква. У рамках змін переглянуть півтисячолітню традицію звертатися до бога як до чоловіка. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій