Чоловіків з подвійним громадянством з 1 червня не випускають з України: у ДПСУ роз’яснили ситуацію

Ilona Kivva
Автор:

Україна з 1 червня заборонила військовозобовʼязаним чоловікам (від 18 до 60 років) з подвійним громадянством виїжджати за кордон, йдеться у повідомленні посольства США в Україні.

«Раніше особи з подвійним американсько-українським громадянством у цій групі могли в’їхати в Україну, а потім виїхати з неї, якщо вони зняли з реєстрації своє місце проживання в Україні та зареєстрували місце проживання в США. За нашою інформацією, цей виняток було скасовано з 1 червня», — кажуть у посольстві.

Ситуацію вже прокоментував речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко. Він пояснив, що ці норми діяли і раніше.

«Формулювання, що шириться на різних ресурсах про те що українців з подвійним громадянством тепер не випускатимуть із країни, м’яко кажучи, не коректне. Вкотре можу зазначити, що в Україні заборонено подвійне громадянство», — сказав він.

За його словами, прикордонники неодноразово виявляли українців, які на паспортному контролі видавали себе за іноземців. Такі громадяни завжди притягуються до визначеної законодавством відповідальності.

«Водночас не варто плутати з громадянами України, які постійно проживають за межами України і які мали у своїх документах відповідні відмітки про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання та відмітки (штамп) про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України», — зауважив Демченко.

Через те, що люди з двома паспортами все одно вважаються громадянами України, вони можуть виїжджати лише на підставі чинного законодавства: мати дозвіл чи одну з інших підстав.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій