'
Читаєте зараз
Чи не запізно? В Раді пропонують заборонити музику РФ в Україні

Чи не запізно? В Раді пропонують заборонити музику РФ в Україні

Ilona Kivva
Автор:
  • В українському парламенті 20 квітня зареєстровано законопроєкт щодо російської музики.
  • Виконавцям з РФ можуть заборонити гастролі в Україні, а їх пісні — публічно поширювати чи виконувати, але є винятки.
  • Замість національний музичний продукт та забезпечити його підтримку.

Кілька депутатів Верховної Ради України запропонували назавжди заборонити російських співаків та співачок і їхні пісні. Виняток можуть зробити тільки для тих виконавців, хто відкрито виступив проти російського вторгнення в Україну. Популяризувати українську музику пропонують через спеціальний термін.

Заборона розповідає про зареєстрований у парламенті законопроєкт від «слуг».


Заборона музики держави-агресорки: деталі законопроєкту

У Верховній Раді 20 квітня 2022 року зареєстрували проєкт закону 7273-1 щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження використання музики держави-агресора в Україні. Ініціатива належить восьмеро депутатів від партії «Слуга народу»: Олександр Санченко, Максим Ткаченко, Єлизавета Богуцька, Микита Потураєв, Олександр Корнієнко, Андрій Боблях, Євгенія Кравчук та Тетяна Скрипка.

«Музичний продукт держави-агресора може впливати на сепаратистські настрої населення, створюючи ілюзію привабливості російської ідентичності, наявності спільних інтересів, відмінних від інтересів решти населення України, породжуючи ціннісно-ідентичнісні суперечності. Такі продукти часто по своїй суті були інформаційними спецопераціями, спрямованими на послаблення нашої держави», — йдеться у пояснювальній записці.

Так, народні депутати пропонують повністю та безстроково заборонити:

Читати більше новин в Telegram
  • публічне виконання чи поширення музики, яку виконують росіяни, або яка була створена громадянами РФ (у тому числі по ТБ чи радіо);
  • публічний показ музичних кліпів та інших відеороликів, у яких використовується пісня, яку виконує співак-громадянин Російської Федерації, або яка створена резидентом держави-агресорки (у тому числі по ТБ чи радіо);
  • гастролі співаків-громадян РФ в Україні. 

Заборона не поширюватиметься на драматичні музичні твори, а також на тих співаків, які відкрито засудили повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну. Таких виконавців пропонують вносити до спеціального списку.

Національний музичний продукт в Україні

У проєкті закону також йдеться про визначення на законодавчому рівні поняття «національний музичний продукт». Це «музичні твори, створені громадянами України, що популяризують духовні та культурні надбання українського народу».

«Запровадження визначення національного музичного продукту уже в ближчій перспективі призведе до прискорення розвитку музичної індустрії, збільшення частки національного продукту в радіо ефірі, на телебаченні та в громадському просторі», — вважають ініціатори законопроєкту.

Щоправда, механізмів популяризації чи підтримки таких музичних творів у проєкті закону не пропонують. Мають намір видавати гранти, однак за яких умов це відбуватиметься та у яких розмірах, не вказано.

Раніше Заборона розповідала про чудову піаністку, сонячну дівчинку Лізу, яка мріяла отримати професійну музичну освіту та викладати музику.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій