'
Читаєте зараз
Це сильно мутований варіант коронавірусу. В Єврокомісії забили на сполох щодо штаму з Африки

Це сильно мутований варіант коронавірусу. В Єврокомісії забили на сполох щодо штаму з Африки

Markiian Oliiarnyk
Коронавірус в Європі
  • Голова Єврокомісії виступила із заявою щодо нового варіанту коронавірусу.
  • Усі авіаперевезення до країн південної Африки мають бути призупинені.
  • Європа вжила запобіжних заходів, зокрема й щодо вакцин.

Європа має діяти швидко, рішуче та згуртовано відносно нового сильно мутованого варіанту коронавірусу. Так, в першу чергу необхідно адаптувати вакцини та призупинити авіасполучення з територіями, де виявлено B.1.1.529.

Заборона розповідає про дії Європи у зв’язку з появою нового варіанта коронавірусу, що було виявлено в південній Африці й має 32 мутацій.


Коронавірус з Африки: вакцини мають адаптувати під штам

Європейська Комісія запропонувала державам-членам увімкнути «екстренне гальмо» під час подорожей з країн південної Африки та інших постраждалих країн, щоб обмежити поширення нового варіанту.

«Ми дуже серйозно ставимося до новини про новий сильно мутований варіант COVID-19. Ми знаємо, що мутації можуть призвести до появи та поширення ще більш тривожних варіантів вірусу, які можуть розповсюдитися по всьому світу протягом кількох місяців. Зараз важливо, щоб усі ми в Європі діяли дуже швидко, рішуче та згуртовано», — заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Вона нагадала, що у контрактах Європейського Союзу з виробниками зазначено, що вакцину необхідно негайно адаптувати до нових варіантів по мірі їх появи.

Читати більше новин в Telegram

Превентивні заходи: вірус з ПАР не має розійтися світом

«Усі авіаперевезення до цих країн мають бути призупинені, доки ми не отримаємо чіткого розуміння небезпеки, яку створює цей новий варіант. А мандрівники, які повертаються з цього регіону, повинні дотримуватися суворих правил карантину. Сьогодні [26 листопада] я говорила про ситуацію з науковцями та виробниками вакцин. Вони також повністю підтримують такі запобіжні заходи, щоб уникнути міжнародного поширення цього варіанту», — повідомила фон дер Ляєн.

Голова Єврокомісії нагадала, що внесок у кращий контроль над пандемією залежить від кожного. Тому вона закликала зробити щеплення якомога швидше, якщо ви ще не зробили; та дотримуватися відомих правил захисту: носити маски, мити руки та дистанціюватися. Бо саме ці чотири умови допомагають сповільнювати поширення вірусів.

Раніше Заборона розповідала про те, як в Ізраїлі провели навчання із залученням армії для протистояння штаму Омега.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій