Читаєте зараз
Данія допоможе Україні робити самохідні артустановки «Богдана»: як саме

Данія допоможе Україні робити самохідні артустановки «Богдана»: як саме

Анастасія Могилевець

Уряд Данії замовив для України 18 самохідних артилерійських установок «Богдана» в межах ініціативи ZBROYARI. Вона пропонує західним партнерам закуповувати українську зброю для ЗСУ. Гаубиці стріляють на відстань до 40-42 км, повідомило Міністерство оборони Данії.

Відомо, що Копенгаген першим у світі почав купувати зброю для ЗСУ в українських виробників. Першу партію з 18 гаубиць «Богдана», профінансовану країною-партнеркою, доставлять протягом кількох місяців. Ця військова допомога дає не лише логістичні переваги, але й дозволяє розбудувати українську оборонну промисловість, зазначив Міністр оборони Данії Троелс Лунд Поульсен.

У квітні 2024 року Данія виділила $28.5 млн на військову допомогу Україні. Гроші спрямують на купівлю зброї безпосередньо в українських виробників. Міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін зазначав, що спроможність українського оборонно-промислового комплексу становить близько $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 млрд на закупівлю озброєння.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій