'
Читаєте зараз
Омбудсмен відреагувала на примусове утримання призовників

Омбудсмен відреагувала на примусове утримання призовників

Kanareva Nastya

Представники офісу омбудсмена Людмили Денисової відвідали Київський міський пункт збору призовників, де наразі перебувають хлопці, примусово доставлені з хостелу «Гавана». За словами представника уповноваженого з прав людини з питань зв‘язків із громадськістю Андрія Мамалиги, двоє з них написали заяву на ім‘я омбудсмена щодо порушення своїх прав під час доправлення до військкомату та перебування там. Зокрема, вони повідомили, що впродовж доби їм не повертали паспорти та не надали засобів особистої гігієни, які молодики не мали змоги взяти під час затримання.

Нагадаємо, 8 травня 2018 року близько 7 години ранку був факт перевірки представниками національної поліції Голосіївського району міста Києва хостелу «Гавана». Під час проведення перевірки представниками національної поліції були виявлені громадяни чоловічої статті призовного віку в кількості 9 чоловік без військово-облікових документів.

Зараз у київському пункті збору призовників перебуває 4 хлопців. Представники Київського міського комісаріату стверджують, що раніше ці особи ухилялись від призову і перебували у розшуку за ухилення. Тепер їх пранують примусово розподілити по місяцм служби.

Раніше один із затриманих розповів Zaborona.com, що у хостел приїхали невідомі в цивільному одязі у супроводі людини у формі співробітника МВС. Представник поліції не назвався та не показав документи, ким вiн є насправді.

 

Читати більше новин в Telegram

Читайте також: У Києві 8 молодиків примусово доправили у військкомат

 

Також журналістам Zaborona.com вдалося поспілкуватися з родичами ще одного з молодиків, якого так само силоміць доправили у пункт збору призовників Києва минулого тижня. За їхніми словами, всі люди, які були доправлені туди примусово, не мали можливості взяти з собою змінний одяг та засоби особистої гігієни. У пункті збору їх також цим не забезпечили, тож рідні та друзі самі привозили все необхідне. Молодики перебувають у пункті під постійною охороною солдатів, які там проходять службу. Становище, за їх словами, навизначене – керівництва пункту збору нібито немає на місці (принаймні, так говорять родичам), а охоронці ані з призовниками, ані з їхніми родинами не розмовляють. Ніхто з них не знає, коли і куди саме їх розподілять на службу. Всього у розподільнику наразі знаходиться кілька десятків призовників. Більшість із них потрапили туди примусово.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій