'
Читаєте зараз
«Не можна упускати права громади», – омбудсмен про ситуацію з ромами

«Не можна упускати права громади», – омбудсмен про ситуацію з ромами

Сергій Сурепін

Людмила Денісова дала перше інтерв’ю на посаді Уповноваженого з прав людини виданню «Цензор.НЕТ». У ньому омбудсмен озвучила свої думки щодо спаленого табору ромів на Лисій горі у Києві.

Нагадаємо, 21 квітня учасники ультраправої організації С14 розігнали табір ромів на Лисій горі у Києві. Після розгону вони спалили їхні намети та речі.

Що з цього приводу думає омбудсмен?

«Тут порушено право національних меншин, право на свободу переміщення. Але потрібно завжди дотримуватися паритет. Не можна упускати і права громади. Ми співпрацюємо з цього питання з управлінням з прав людини Міністерства внутрішніх справ. Вони ситуацію контролюють. На жаль, сталося те, що сталося. Зараз поліція розбирається, що ж там було насправді. Ми тримаємо ситуацію на контролі», — розповіла Денісова.

Які дії вона пропонує?

Читати більше новин в Telegram

«Є ціла Стратегія по ромам — «Стратегія захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року». Документ був затверджений ще в 2013 році для того, щоб Україна пустили до Європейського Союзу, за підписом Азарова [Микола Азаров, прем’єр-міністр України 2010-2014]. Але Стратегія ні про що. Коли пишуть терміни виконання «2014-2020 роки», це означає, що ніколи не станеться. У нас в 2015 році була створена робоча група. Зараз її очолює віце-прем’єр Розенко. 11 травня вони збираються на засідання. Там буде і наш представник. Думаю, що ми будемо все ж наполягати на зміні цієї Стратегії», — додала Денісова.

 

Читайте також:

Ультраправі розігнали табір ромів у Києві. Детально

Підпал табору ромів: Кому вигідна ненависть?

Поліція розпочала кримінальні провадження щодо нападу на ромів

 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій