Читаєте зараз
Держслужба з надзвичайних ситуацій видала «словничок фемінітивів»

Держслужба з надзвичайних ситуацій видала «словничок фемінітивів»

Сергій Сурепін

Державна служба з надзвичайних ситуацій України розробила та видала словничок фемінітивів для прес-офіцерів та прес-офіцерок своїх територіальних управлінь. Про це 19 вересня повідомила прес-служба відомства.

Навіщо

У ДСНС нагадали, що наприкінці 2017 року уряд скасував наказ про заборону на 458 професій для жінок, завдяки чому Україна частково позбулась ганебного явища дискримінації за ознакою статі.

Читайте також: Босса і гідеса: правописну комісію закликають легалізувати фемінітиви

Серед «табуйованих» для жінок сфер виробництва були металургійна, гірнича та харчова галузі, транспорт, зв’язок, сільське господарство тощо. Також це стосувалося військової служби та правоохоронної діяльності.

Читати більше новин в Telegram

«Посилюються громадські рухи в країні, у тому числі й за права жінок. Виник запит, є потреба часу – чітко артикулювати жінок у всіх суспільних процесах. Водночас, рятувальниця, пожежна, та десятки інших професій, котрі раніше вважалися традиційно чоловічими – поступово опановуються жінками та стають нормою нашого життя. Й активне застосування прес-офіцерам та прес-офіцерками ДСНС фемінітивів торуватиме шлях для більш системних змін. Саме тому важливо, аби прес-офіцери та прес-офіцерки – люди, які формують інформаційний простір Державної служби з надзвичайних ситуацій, – вживали у свій роботі фемінітиви», – повідомили в прес-службі ДСНС.

Читайте також: Феміністичні тату в Україні. Які вони та хто їх робить?

Працівники ДСНС побачать словник у середині жовтня 2018 року – саме тоді відбудеться його презентація.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій