Читаєте зараз
ДеСантіс знявся з виборів у США: що це дає Трампу

ДеСантіс знявся з виборів у США: що це дає Трампу

Ilona Kivva
Автор:

Губернатор Флориди Рон ДеСантіс знявся з президентських перегонів у США на користь Дональда Трампа. Він визнав розбіжності з Трампом, але заявив, що той все одно «перевершує Джо Байдена».

«Якби я міг щось зробити для досягнення сприятливого результату, більше зупинок кампанії, більше інтервʼю, я б це зробив, але я не можу просити наших прихильників добровільно витрачати свій час і жертвувати свої ресурси, якщо у нас немає чіткого шляху до перемоги. Відповідно, сьогодні я призупиняю свою кампанію», — сказав Десантіс.

Такий крок означає, що єдиною реальною конкуренткою 45-ого президента Штатів від республіканців є колишня посол США в ООН Ніккі Гейлі. Однак якщо більшість прихильників ДеСантіса справді віддадуть перевагу Трампу, на практиці у неї набагато менше шансів. 

Річ у тім, що Дональд на республіканських кокусах у штаті Айова набрав 51% голосів, ДеСантіс — 21.2%, а Ніккі Гейлі — 19.1%. Підприємець Вівек Рамасвамі набрав менше 8% і вибув —  він підтримав кандидатуру Трампа.

Айова завжди голосує першою (склалося історично). Далі проводять вибори у Нью-Гемпширі — там у Гейлі більше прихильників. Передбачалося, що у неї хороші шанси обігнати ДеСантіса у регіоні, а можливо навіть і Трампа, однак якщо голоси опонентів справді додадуться, це малоймовірно.

Результати голосування у двох штатах вкрай важливі — переможці отримують не тільки увагу медіа, а й підтримку фінансових донорів. Крім цього, репутація лідера може вплинути на виборців в інших місцях.

Цікаво! У більшості американських штатів партійні вибори називають праймеріз, але в Айові це кокуси. Фактично це дещо ширше поняття, адже включає не тільки голосування, а й зустріч громади. Представники громади, які належать до однієї партії, збираються в школах, церквах, театрах. Кандидатів зазвичай визначають таємним голосуванням.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій