Читаєте зараз
Деякі люди переносять COVID-19 важче за інших: яка причина

Деякі люди переносять COVID-19 важче за інших: яка причина

Ilona Kivva
Автор:
Головні кліматичні фото 2021 року
  • Забруднення повітря є основним фактором ризику загострення респіраторних захворювань, але вплив саме на ковід не був детально вивченим.
  • Науковці з Бельгії відстежили зв’язок між захворюваннями та впливом забруднення на прикладі окремих людей з коронавірусом.
  • У всіх випадках рівень якості повітря був у межах європейських норм.

Люди, які жили у більш забруднених регіонах, переносили COVID-19 так, ніби вони були на 10 років старшими свого віку. При цьому у 36% випадків пацієнтам потрібна була інтенсивна терапія. Це доводить, що зменшення викидів в атмосферу може стати ключем для зниження захворюваності і смертності, причому не тільки при ковіді.

Заборона розповідає про висновки вчених з Бельгії.


Коронавірус і забруднення повітря: дослідження 

Забруднення повітря є основним фактором ризику загострення респіраторних захворювань. Серед головних небезпек — посилення запалення у легенях, ослаблення імунітету, посилення супутніх проблем з органом дихання. Зв’язок між викидами в атмосферу та коронавірусом не був достатньо вивченим, пише The Guardian.

Річ у тім, що дослідження проводилися, але вони були спрямовані більше на екологічні чинники, тож використовувалися узагальнені дані одразу багатьох людей без урахування особливостей певних регіонів та супутніх хвороб.

Науковці з Бельгії провели власний аналіз, але на відміну від своїх попередників, стежили за захворюваннями та впливом забруднення на прикладі окремих людей.

Читати більше новин в Telegram

Вчені спостерігали за понад 300 пацієнтами, які були госпіталізовані з коронавірусом з травня-2020 по березень-2021. Були також враховані вік, стать і вага — фактори, які впливають на перенесення хвороби.

Неякісний кисень: хвороби та смертність

Результати свідчать, що люди, які жили у більш забруднених регіонах, переносили COVID-19 так, ніби вони були на 10 років старшими свого віку. Водночас серед них ті, хто дихав неякісним повітрям безпосередньо перед тим як захворіти, проводили в лікарні на чотири дні довше. А у 36% випадків потрібна була інтенсивна терапія. При цьому ​​рівень забруднення повітря, яким дихали хворі, був нижчим, ніж дозволяють правові норми ЄС.

Ці дані можуть слугувати підтвердженням інших досліджень:

  • експерименти в Данії показали, що забруднення повітря пов’язане зі збільшенням ризику смерті від коронавірусу на 23%. Забезпечення цих людей чистішим повітрям призвело до покращення здоров’я, еквівалентного 40-80% переваг ліків проти ковіду;
  • дослідження в Нью-Йорку виявило підвищений ризик смерті на 11%.

Бельгійський експеримент доводить, що зменшення забруднення повітря може стати вирішальним заходом для зниження рівня захворюваності і смертності не тільки при COVID-19, а й при інших майбутніх спалахах респіраторних хвороб.

«Ми знаходимо все більше доказів того, що вдихання забрудненого повітря сприяє захворюванням легенів, у тому числі інфекціям. Незважаючи на те, що глобальна надзвичайна ситуація у сфері охорони здоров’я через Covid-19 минула, вплив забруднення на наше здоров’я продовжується, і нам потрібно, щоб уряди вжили заходів заради нашого здоров’я та наших медичних послуг», — каже голова асамблеї Європейського респіраторного товариства з навколишнього середовища та епідеміології Шарлотта Суплі Ульрік.

Раніше Заборона розповідала про дослідження у Канаді, яке доводить зв’язок між коронавірусом та цукровим діабетом. Найбільше закономірність прослідковується у тих, хто переніс тяжку форму COVID-19.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій