Читаєте зараз
Вчені знайшли зв’язок між COVID-19 і іншою небезпечною хворобою

Вчені знайшли зв’язок між COVID-19 і іншою небезпечною хворобою

Ilona Kivva
Автор:
  • Майже 422 мільйонів людей у ​​всьому світі хворіють на цукровий діабет. Щороку від хвороби помирає близько 1.5 млн людей.
  • Основними факторами ризику виникнення вважаються генетична схильність та спосіб життя, зокрема надмірна вага та ожиріння.
  • Вчені виявили зв’язок між діабетом першого/другого типу і пандемією.

Люди, які перехворіли на коронавірус, більш схильні до розвитку цукрового діабету. Це кожен 20 випадок. Найбільше закономірність прослідковується у тих, хто переніс тяжку форму COVID-19.

Заборона розповідає про дослідження у Канаді.


Коронавірус впливає на вироблення інсуліну: дослідження

Основними факторами ризику виникнення діабету вважаються генетична схильність та спосіб життя, зокрема надмірна вага та ожиріння. Науковці з університету Британської Колумбії у Ванкувері виявили ще одну закономірність, пише The Guardian.

Вони проаналізували дані 629 935 людей, які зробили ПЛР-тестування на коронавірус. Результати свідчать, що ті, у кого тест був позитивний, мали значно більшу схильність до розвитку діабету першого або другого типу в наступні тижні та місяці. Це приблизно один з 20 випадків.

«Інакше кажучи, зі 100 людей з діабетом 3-5% пов’язані з інфекцією Sars-CoV-2. Враховуючи велику кількість інфікованих COVID-19 людей, ці надлишкові випадки діабету можуть додатково навантажити і без того перевантажені системи охорони здоров’я», — каже провідний автор дослідження Навід Джанджуа.

Читати більше новин в Telegram

Чоловіки та жінки, які були госпіталізовані з хворобою, виявились у групі найбільшого ризику. При цьому він був значно вищим для чоловіків.

Ці дані підтверджують низку попередніх досліджень, які були набагато меншими за масштабами, але давали ті ж результати. Вчені припускають, що причина у тому, що вірус пошкоджує клітини підшлункової залози, які виробляють інсулін.

Діабети різних типів та COVID-19

Учасникам дослідження переважно діагностували діабет другого типу. При цьому більшість з них були дорослими. Інша наукова робота, яку курувала докторка Керолайн Понмані із педіатричної невідкладної медицини в лікарні Квінс у Ромфорді, показує, що у дітей хвороба збільшує ризик розвитку діабету першого типу. Так, тільки за перший рік пандемії вона виявила збільшення нових випадків серед дітей у Великій Британії та Ірландії на 17%. Більш ніж у 95% цих дітей був діагностований діабет першого типу.  При цьому фонова захворюваність за останні 10 років до пандемії становила 3-5%. 

«Ці дослідження підкреслюють важливість того, щоб організації охорони здоров’я та медичні працівники пам’ятали про можливі віддалені наслідки COVID-19. Важливо стежити за діабетом у людей, які одужали, особливо за тими, у кого коронавірус проходив у тяжчій формі. Раннє виявлення може мати вирішальне значення для лікування діабету. Крім того, дієта та фізична активність можуть допомогти контролювати ризики», — резюмував Навід Джанджуа.

Результати не є остаточними. Вчені мають розпочати подальшу роботу, аби остаточно підтвердити чи спростувати отримані дані.

Раніше Заборона розповідала про велике дослідження, проведене американськими вченими. Воно доводить зв’язок між збільшення ризику смертності серед вагітних і коронавірусною хворобою.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій