Дії Росії двічі за місяць спровокували різкі стрибки цін на пшеницю в світі

Yevheniia Kostina

Ф’ючерси на пшеницю в США перевищили $7.4 за бушель [27.2 кг], утримуючись поблизу п’ятимісячного максимуму в $7.6, досягнутого 24 липня, зазначає Trading Economics.

Це вдруге за місяць, коли ф’ючерс [контракти наперед] швидко дорожчає. Висока ціна спостерігалася 26 червня: це було реакцією трейдерів на заколот Пригожина, оскільки вони очікували наслідків для майбутнього РФ та Путіна. 

Місячна динаміка ф’ючерсних контрактів на пшеницю. Інфографіка: Trading Economics

На ціни 24 липня за контрактами на Чиказькій біржі вплинули ескалація навколо зернової угоди та несприятливі умови вирощування в США. Москва розірвала домовленості 17 липня 2023 року, після цього щодня атакувала ракетами та дронами порти Одеської області, в яких стоять кораблі-перевізники та зберігається зерно. Фактично черговий тривалий теракт Росії максимально ускладнює постачання пшениці з України, одного зі світових провідних агровиробників якраз безпосередньо перед новим урожаєм.

П’ятирічна динаміка ф’ючерсних контрактів на пшеницю. Інфографіка: Trading Economics

Крім того, нова хвиля посухи в ключових регіонах вирощування в США перешкодила очікуванням врожайності поточного врожаю. Це змусило ринки поставити під сумнів прогноз більшого виробництва в останньому звіті WASDE USDA [щомісячний звіт Міністерства сільського господарства США].

Очікується, що до кінця цього кварталу пшениця торгуватиметься за ціною 677 центів/бушель, відповідно до глобальних макромоделей і очікувань аналітиків.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій