'
Читаєте зараз
Для стабілізації цін на ринку сировини. США вивільнять державні запаси нафти

Для стабілізації цін на ринку сировини. США вивільнять державні запаси нафти

Markiian Oliiarnyk
Барелі нафти
  • США вивільнять 50 млн барелів нафти зі свого стратегічного резерву, що знизити ціни на ринку.
  • До плану США можуть долучитися найбільші світові споживачі нафти.
  • ОПЕК+ у відповідь погрожує зменшити обсяги видобутку.

Президент США Джо Байден ухвалив рішення вивільнити 50 млн барелів нафти з державного стратегічного резерву, щоб стримати інфляцію на сировинному ринку. До ініціативи США приєднаються Японія, Китай, Південна Корея, Індія та Великобританія. Водночас в ОПЕК+ попереджають, що зменшать обсяги видобутку у відповідь на скоординовані дії найбільших споживачів нафти. 

Заборона розповідає про вивільнення стратегічних нафтових резервів США, та про те, навіщо це все взагалі відбувається.


Вивільнення державних резервів нафти в США

23 листопада у Білому домі повідомили, що президент Байден санкціонував вивільнення 50 млн барелів нафти з державного стратегічного резерву США, пише Bloomberg.

Зазначається, що США вивільнять свої запаси разом з Японією, Китаєм, Південною Кореєю, Індією та Великобританією, щоб стримати інфляцію на ринку сировини, яка загрожує відновленню світової економіки. З 50 мільйонів барелів 32 млн будуть вивільнені для обміну, а решта 18 — для продажу.

У своїй заяві президент Байден зазначив, що в умовах виходу світових економік з пандемії, попит на ринку значно більший за пропозицію. «Звичайні американці відчувають вплив підвищення цін на газ, так само як і підприємці оскільки пропозиція на нафту не встигає за попитом», — цитує президента США видання Financial Times.  

Читати більше новин в Telegram

На фоні цієї заяви, ціни на нафту почали знижуватися. Так, станом на 14:04 за Києвом, ціна на січневі ф’ючерси на американську нафту марки WTI впала на $1.11 (-1.5%) до $75.35 за барель. Ціна на європейську нафту марки Brent у цей час знизилася на $0.96 (-1.2%) до $78.55. Однак, станом на 17:00 ціни на обидві марки активно зростають.

Як пише Bloomberg, за словами представника адміністрації Байдена, запаси почнуть вивільнятися вже всередині або наприкінці грудня. У Білому домі заявили, що адміністрація готова вжити подальших, невизначених кроків, якщо це буде потрібно.

Вивільнення резервів нафти: реакція ОПЕК+

Про те, що США готується вивільнити стратегічні резерви у скоординованій кооперації з найбільшими споживачами нафти, стало відомо ще 18 листопада. Вашингтон очікував остаточної відповіді від Саудівської Аравії, Росії та інших виробників ОПЕК+ щодо значного збільшення поставок, однак, отримавши негативну відповідь, таки наважився на цей крок.

Нафтовий трубопровід і логотип ОПЕК+. Фото: maxxyustas/Depositphotos

Як пише Bloomberg, представники ОПЕК+ попередили, що відреагують на таке рішення Білого дому скасуванням планів щодо збільшення власного видобутку. У такий спосіб вони зменшать обсяги поповнення резервів на ринку нафти. 

Зазначається, що конфлікт Вашингтона та Ер-Ріяда загрожує порушити геополітичну складову сировинного ринку, особливо зважаючи на той факт, що зараз світові економіки борються з найсильнішим приростом інфляції за останнє десятиліття.

Раніше Заборона розповідала про енергетичну кризу у Європі та зростання цін на природний газ за рік на понад 500%.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій