'
Читаєте зараз
До $35 000: США видадуть гранти українським бізнесвумен

До $35 000: США видадуть гранти українським бізнесвумен

Ilona Kivva
Автор:
  • В Україні діє великий проєкт USAID КЕУ, який фінансується урядом США. Він спрямований на допомогу малому та середньому бізнесу.
  • У рамках проєкту запустили програму, взяти участь у якій можуть усі типи бізнесу, крім тих, що займаються перепродажем.
  • Прийом заявок триватиме до 24 липня 2023 року включно. Конкурс одноетапний.

Програма допомоги жінкам-підприємцям та сімейному бізнесу має допомогти розширити їхню справу та вийти на міжнародний ринок. Отримати можна від $10 000 до $35 000 — сума залежить від бюджету, який треба прорахувати, наприклад, на релокацію чи масштабування.

Заборона розповідає про програму від USAID.


Гроші для МСП від USAID: як взяти участь у конкурсі 

Агентство міжнародного розвитку США ще у 2018 році запустило масштабний проєкт USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (USAID КЕУ). Її реалізацією займається міжнародна консалтингова компанія Chemonics International Inc. Суть програми полягає у підтримці стартапів і малого та середнього підприємництва (МСП), а саме — підвищення їх конкурентоспроможності. Після початку повномасштабної війни програму розширили: допомагають також з релокацією та перезапуском бізнесу.

Тепер запустили окрему грантову програму для жіночих (якщо засновниця жінка) і сімейних підприємств (якщо діяльність здійснюють члени однієї родини, наприклад, сімейне кафе).

«Вона має на меті заохотити зростання та розширення жіночих та сімейних МСП, включно з виходом на міжнародний ринок, а також ширшу інтеграцію жінок в ринок праці і підприємництво», — йдеться на офіційному сайті.

Читати більше новин в Telegram

Загалом можна отримати від $10 000 до $35 000. Фінансова підтримка надаватиметься для таких цілей:

  • релокацію бізнесу;
  • відкриття нового напрямку діяльності;
  • масштабування бізнесу на території України;
  • вихід на міжнародні ринки. 

Учасників програми відбиратимуть на основі конкурсу. Взяти участь у ньому можуть тільки вже зареєстровані юрособи та ФОПи.

Для подачі потрібно:

  • розробити деталізований бюджет гранту. Тобто треба прорахувати, скільки грошей піде на обладнання, заробітну плату персоналу тощо;
  • заповнити заявку.

Доступні інструкції щодо заповнення обох документів. 

Заявку та розрахований бюджет треба відправити через офіційний сайт USAID. Для цього треба спершу створити обліковий запис на порталі. Прийом документі триватиме до 24 липня 2023 року включно. Результати оголосять впродовж наступних трьох місяців поетапно.

Важливо! Заявки від бізнесів, які займаються перепродажем товарів і послуг, не розглядатимуть.

Раніше Заборона розповідала про освітні та трудові державні програми для внутрішніх переселенців, які діють у 2023 році. Зокрема, для ВПО доступні два бізнес-гранти.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій