Now Reading
До анархістів у Львові прийшли з обшуками. Їх підозрюють у причетності до нападу на військового Вербича

До анархістів у Львові прийшли з обшуками. Їх підозрюють у причетності до нападу на військового Вербича

Автор:

У четвер, 6 грудня, приблизно о 7:30 до двох активістів «Екологічної платформи» та анархістської організації «Чорний стяг» у Львові прийшли з обшуками слідчі Подільського райвідділу м. Києва, а також працівники київського та львівського СБУ.

«Вони одразу показали ухвалу і почали розпитувати про приналежність до інших організацій та контакти з активістами інших міст. Потім приступили, власне, до обшуку. Вилучили телефони, жорсткий диск, екологічні листівки, наліпки, два старих фотоапарати. Коли приїхали адвокати, вони (правоохоронці – прим.) спочатку відмовлялись їх впустити, потім все-таки впустили», – повідомила Забороні представниця «Чорного стягу» Вероніка Яблонська, яка дістала ножові поранення внаслідок нападу ультраправих на анархістів 23-го вересня цього року у Львові.

Правозахисниця та громадська активістка Ірина Юзик зробила відеозвернення, у якому сказала, що в ухвалі Подільського районного суду міста Києва вказано, що львівські активісти можуть бути причетними до нападу на колишнього бійця ДУК «Правого сектору» та захисника Донецького аеропорту Дмитра Вербича (справжнє ім’я – Дмитро Іващенко) 2 травня 2018 року на Подолі в Києві. Однак на це Вероніка Яблонська сказала, що в той момент активісти були у Львові.

«Відповідно до інформації СБУ, особи, причетні до вчинення вказаного злочину можуть готувати інші подібні кримінальні правопорушення, інформація про які може зберігатися за місцем проживання особи у якої потрібно провести обшук», – цитує ухвалу помічник-консультант народного депутата України Надії Савченко Ірина Юзик і додає, що хлопці в якості свідків поїхали на допити у львівські райвідділи поліції.

На думку Яблонської, яка опублікувала на своїй Facebook-сторінці серію відеозаписів епізодів обшуку, «скоріше за все, поліція та служба безпеки намагаються дізнатись про зв’язки активістів з іншими активістами, хочуть дізнатись, у яких організаціях ще вони є».

Нагадаємо, 23 вересня у Львові напали на членів анархістської організації «Чорний стяг». Було поранено четверо молодих людей, двоє дівчат і двоє хлопців. Один із хлопців майже добу був непритомний і прийшов до тями лише 24 вересня. Один із постраждалих – Дмитро Купер – розповів журналісту Заборони, що нападники вигукували неонацистські гасла та кричали «Це вам за Нацкорпус!». На думку постраждалого, це пов’язано з тим, що влітку члени ультраправої партії «Національного корпусу» намагалися зірвати захід анархістів, але отримали відсіч. За словами Купера, деякі з нападників були вдягнені в одяг із символікою партії. Особисто він нікого впізнати не зміг. У свою чергу, керівник прес-служби Нацкорпусу Роман Чернишев тоді повідомив Забороні, що серед нападників не було представників Нацкорпусу.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Scroll To Top