Читаєте зараз
До анархістів у Львові прийшли з обшуками. Їх підозрюють у причетності до нападу на військового Вербича

До анархістів у Львові прийшли з обшуками. Їх підозрюють у причетності до нападу на військового Вербича

Samuil Proskuryakov

У четвер, 6 грудня, приблизно о 7:30 до двох активістів «Екологічної платформи» та анархістської організації «Чорний стяг» у Львові прийшли з обшуками слідчі Подільського райвідділу м. Києва, а також працівники київського та львівського СБУ.

«Вони одразу показали ухвалу і почали розпитувати про приналежність до інших організацій та контакти з активістами інших міст. Потім приступили, власне, до обшуку. Вилучили телефони, жорсткий диск, екологічні листівки, наліпки, два старих фотоапарати. Коли приїхали адвокати, вони (правоохоронці – прим.) спочатку відмовлялись їх впустити, потім все-таки впустили», – повідомила Забороні представниця «Чорного стягу» Вероніка Яблонська, яка дістала ножові поранення внаслідок нападу ультраправих на анархістів 23-го вересня цього року у Львові.

Правозахисниця та громадська активістка Ірина Юзик зробила відеозвернення, у якому сказала, що в ухвалі Подільського районного суду міста Києва вказано, що львівські активісти можуть бути причетними до нападу на колишнього бійця ДУК «Правого сектору» та захисника Донецького аеропорту Дмитра Вербича (справжнє ім’я – Дмитро Іващенко) 2 травня 2018 року на Подолі в Києві. Однак на це Вероніка Яблонська сказала, що в той момент активісти були у Львові.

«Відповідно до інформації СБУ, особи, причетні до вчинення вказаного злочину можуть готувати інші подібні кримінальні правопорушення, інформація про які може зберігатися за місцем проживання особи у якої потрібно провести обшук», – цитує ухвалу помічник-консультант народного депутата України Надії Савченко Ірина Юзик і додає, що хлопці в якості свідків поїхали на допити у львівські райвідділи поліції.

На думку Яблонської, яка опублікувала на своїй Facebook-сторінці серію відеозаписів епізодів обшуку, «скоріше за все, поліція та служба безпеки намагаються дізнатись про зв’язки активістів з іншими активістами, хочуть дізнатись, у яких організаціях ще вони є».

Читати більше новин в Telegram

Нагадаємо, 23 вересня у Львові напали на членів анархістської організації «Чорний стяг». Було поранено четверо молодих людей, двоє дівчат і двоє хлопців. Один із хлопців майже добу був непритомний і прийшов до тями лише 24 вересня. Один із постраждалих – Дмитро Купер – розповів журналісту Заборони, що нападники вигукували неонацистські гасла та кричали «Це вам за Нацкорпус!». На думку постраждалого, це пов’язано з тим, що влітку члени ультраправої партії «Національного корпусу» намагалися зірвати захід анархістів, але отримали відсіч. За словами Купера, деякі з нападників були вдягнені в одяг із символікою партії. Особисто він нікого впізнати не зміг. У свою чергу, керівник прес-служби Нацкорпусу Роман Чернишев тоді повідомив Забороні, що серед нападників не було представників Нацкорпусу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій