Читаєте зараз
Добровольцям ТрО в Україні дали пенсійні гарантії: що це означає

Добровольцям ТрО в Україні дали пенсійні гарантії: що це означає

Iryna Troian
Автор:
  • В Україні добровольці ТрО отримали право на підвищені норми пенсійного забезпечення. 
  • Це означає, що бійці територіальної оборони та їх родини будуть отримувати такі ж пенсійні виплати, що і військові. 
  • Згідно з новими правилами, добровольці зможуть достроково вийти на пенсію.

В Україні набули чинності зміни щодо гарантій пенсійного забезпечення бійців добровольчих формувань громад. Добровольці територіальної оборони отримали право на підвищені пенсійні виплати на рівні з військовослужбовцями та право достроково вийти на пенсію.

Заборона розповідає про те, що включає пенсійне забезпечення добровольців ТрО.


Бійці тероборони тепер рівні з військовими

Добровольці територіальної оборони отримають підвищене пенсійне забезпечення на рівні з військовослужбовцями, повідомляє Урядовий портал.

«У разі загибелі бійців, які входять в склад добровольчих формувань територіальних громад, під час виконання завдань, необхідних для забезпечення оборони України, членам їх сімей також надано право на підвищені норми пенсійного забезпечення, які передбачені для членів сімей загиблих військовослужбовців», — заявила міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

Крім того, ТрОвці, які беруть безпосередню участь в обороні країни, надано право на дострокову пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Читати більше новин в Telegram

Зміни щодо пенсійних гарантій для добровольців набули чинності з 21 березня 2022 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення норм, що регулюють питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників і Захисниць України, та надання їм соціальних гарантій» від 15 березня 2022 року № 2121-IX.

Які пенсії у військових України

З 1 січня 2022 року було підвищено пенсійні виплати військовослужбовцям, а з 1 березня 2022 року Кабінет міністрів ухвалив індексацію пенсій, що теж впливає на розмір виплат. В середньому пенсії військових зросли на 700 гривень.

Зазначимо, що розмір пенсій учасників бойових дій (УБД) встановлюється індивідуально та складає 210% прожиткового мінімуму непрацездатних осіб (до кінця 2022 року 2093 гривень). Так, мінімальна пенсія учасників бойових дій з 1 січня 2022 року становить 4061.4 грн, а з 1 липня становитиме 4256.7 гривень.

Надбавка до пенсії УБД встановлюється додатково до основної пенсійної виплати у розмірі 25% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Наразі ця доплата для військових пенсіонерів становить 483.5 гривень.

Якщо розмір пенсійних виплат менший за ці показники, учасникам бойових дій встановлюються щомісячна державна адресна допомога до пенсії.

Раніше Заборона розповідала про ухвалений Верховною Радою закон, який надав бійцям ТрО статус учасників бойових дій і ветеранів війни.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій