'
Читаєте зараз
Docudays.UA 2019: у фокусі цифрові права людини

Docudays.UA 2019: у фокусі цифрові права людини

Лебедєва Марія

У 2012 році в світі з’явився новий термін «цифрові права». Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію, згідно з якою всі права людини з режиму офлайн рівною мірою повинні застосовуватися в онлайн. Комітет міністрів Ради Європи у квітні 2014 року ухвалив «Посібник з прав людини для інтернет-користувачів», яке базується на Європейській Конвенції з прав людини. Проте наразі в цифровій сфері дуже мало інструментів для захисту найбільшого досягнення людської цивілізації –концепції дотримання прав людини.

А в Україні немає навіть спеціального закону, який передбачав би кримінальне покарання чи громадянську відповідальність за неприйнятну онлайн-діяльність.

Цього року16-й фестиваль Docudays UA фокусується на правах людини в електронному світі. Центральна програма «МЕРЕЖА» розповість про діяльність агентства Billingcat, що розслідує найбільш резонансні справи, зіставляючи дані з відкритих електронних джерел, як-от падіння літака МН-17 чи загибель мирного населення в Сирії. А фільм «Чистильники» відкриє нову професію «цензора соцмереж», який вручну вичищає усе «загрозливе», що з’являється у фейсбуці, твітері та ютюбі.

В секції Rights Now представлять програму імпакт-фільмів, які стали частиною успішних активістських кампаній, зокрема за допомогою соцмереж. Організатори очікують на приїзд їх авторів та активістів, які зможуть поділитися своїм досвідом та надихнути змінювати світ на краще.

Заборона – офіційний інформаційний партнер фестивалю цього року.

Детальніше про програму фестиваля читайте на сайті

Підписуйтесь на наш телеграм-канал – не пропустіть важливі події фестивалю

 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій