'
Читаєте зараз
Дональду Трампу висунули обвинувачення: справа пов’язана з порнозіркою

Дональду Трампу висунули обвинувачення: справа пов’язана з порнозіркою

Ilona Kivva
Автор:
Соцмережі для правих. Як Ілон Маск, Каньє Вест, Twitter і Parlor допоможуть Трампу на виборах
  • Актриса Стормі Деніелс у 2016 році запропонувала ЗМІ купити її відверту розповідь про роман з президентом США.
  • Ситуацію зам’яли, але адвоката Дональда Трампа посадили до в’язниці. Справу проти очільника держави не відкривали рік.
  • Першим главою США, якого коли-небудь арештовували, був Улісс Грант.

45-го президента США обвинувачують за понад 30 пунктами, всі пов’язані із бізнес-шахрайством. Справа була відкрита прокуратурою Нью-Йорка після того, як компанія Трампа виплатила порноактрисі Стормі Деніелс $130 000.

Заборона розповідає про справу проти американського президента (2017-2021). 


Трамп проти Деніелс: суть справи

Порноактриса Стормі Деніелс під час передвиборчої кампанії Трампа у 2016 році запропонувала ЗМІ купити її відверту розповідь про їхній роман. За її словами, у них був зв’язок ще у 2006 році, пише BBC.

Про інцидент дізналася команда Дональда Трампа: адвокат Майкл Коен заплатив Деніелс $130 000 за мовчання. Це не протизаконно, однак з’ясувалося, що Коен виплатив гроші з власних рахунків, а потім отримав компенсацію від компанії Trump Organisation. Додатково йому видали премію, тож повернена сума склала $420 000, а сама фірма провела гроші як судові витрати. За словами прокурорів, це рівноцінно фальсифікації ділової документації, що в Нью-Йорку вважається кримінальним злочином. Крім того, це порушення законів про фінансування передвиборчої кампанії.

Коена арештували ще у 2018 році. Він визнав свою вину та навіть відсидів строк у федеральній в’язниці. У судових клопотаннях прокуратури також значився і Трамп. Він, ймовірно, був причетний до справи, адже мав знати про домовленості. Однак прокуратура відмовилася від звинувачень. 

Читати більше новин в Telegram

«Окружний прокурор Сайрус Венс-молодший у 2019 році вирішив таки взятися за розслідування. Спочатку воно було зосереджено на негласних грошових виплатах, але згодом прокурори Венса перейшли до інших питань, включаючи перевірку ділових операцій Трампа та податкових стратегій. Вже наступник Венса Елвін Брегг переглянув справу та скликав велике журі, розпочавши судовий процес», — пояснили у виданні.

Велике журі — це колегія присяжних, що вирішує, чи достатньо доказів для офіційних обвинувачень. Також воно перевіряє роботу прокуратури.

Після кількох слухань з виступами свідків (головним свідком у справі є Коен) 45-му президенту США таки висунули обвинувачення за понад 30 пунктами. Їх поки офіційно не оголосили, але вони пов’язані із бізнес-шахрайством, пише CNN

«Я вважаю, що це полювання на відьом матиме серйозні негативні наслідки для Джо Байдена. Американський народ точно розуміє, що тут роблять ліві радикальні демократи. Це бачать усі. Тож наш рух і наша партія спершу переможуть Елвіна Брегга, а потім ми переможемо Джо Байдена. Ми збираємося виштовхнути всіх до останнього з цих підступних демократів, щоб зробити Америку знову великою!» — заявив Трамп після оголошення обвинувачень з відсилкою на те, що все одно збирається брати участь у президентській гонці.

Другий в історії: якого президента США вже арештовували

Більшість ЗМІ поширили інформацію, що це перший в історії США випадок, коли чинному чи ні президенту країни висувають кримінальні обвинувачення. Однак це тільки напівправда. Трамп справді перший сучасний президент, який потрапив у таку ситуацію, однак подібний випадок вже траплявся, вказує NPR.

Так, першим був 18 президент країни Улісс Грант (1869-1877 роки). Згідно з інформацією Національного меморіального фонду США, у 1872 році карету Гранта зупинили за перевищення швидкості. Йому зробили попередження, але вже наступного дня історія повторилася, тож президента затримали. Він був звільнений під заставу в розмірі $20, що еквівалентно трохи менше $500 у 2023 році. До речі, Гранта обрали на другий президентський термін.

Тож хоч обвинувачення Трампа серйозніші, ніж порушення правил дорожнього руху, він не єдиний президент, який мав прямі проблеми із законом.
Раніше Заборона розповідала про іншу справу, яка ведеться проти Дональда Трампа. Вона стосується штурму Капітолія у 2021 році.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій