'
Читаєте зараз
Донати замість святкових подарунків. Благодійні організації, яким варто допомогти — рекомендації Заборони

Донати замість святкових подарунків. Благодійні організації, яким варто допомогти — рекомендації Заборони

Editorial office
Автор:
Які благодійні організації в Україні варто підтримати

Найкращий подарунок під час повномасштабного вторгнення — це донат. Окрім ключових благодійних фондів, які збирають гроші на зброю та обладнання для Збройних сил України, таких як фонд Сергія Притули чи «Повернись живим» (про них Заборона детально писала тут), є безліч гарних ініціатив, що потребують підтримки. Редакція Заборони зібрала список організацій, яким варто подарувати донат на новорічні свята.


Олені Святого Миколая

Волонтери ініціативи «Олені Святого Миколая» втілюють заповітні мрії дітей. В попередні роки листи з побажаннями збирали на прифронтових територіях, і після повномасштабного вторгнення їх, звичайно, стало більше. Кожен може обрати дитину або дітей, яким хоче допомогти, відчути любов до них і зробити таку просту річ, як здійснення мрії малечі, в руках якої майбутнє України.

Superhumans Center

Центр реабілітації для поранених військових і цивільних створили бізнесмен Андрій Ставніцер і ексдиректорка Фонду Олени Пінчук Ольга Руднєва. Їхня мета — побудувати медичні центри, де дорослим і дітям, які отримали важкі поранення, допоможуть розпочати нове життя.

IN YOUR PALMS

Міжнародний благодійний фонд займається допомогою людям у деокупованих регіонах. Волонтери насамперед допомагають з евакуацією і лікуванням постраждалим від війни громадянам.

Клуб Добродіїв

Клуб Добродіїв заснований волонтеркою Марією Артеменко у 2016 році. Організація залучає відомих українців для допомоги дітям. На платформі Клуба Добродіїв також можна запропонувати свій проєкт збору. 

Читати більше новин в Telegram

FreeFilmers

Ця мистецька ініціатива з Маріуполя раніше займалася кіно. Через вторгнення вони втратили все, але розпочали волонтерську діяльність: забезпечують гуманітарною допомогою людей, які втратили домівки, а також підтримують митців. В їхньому портфелі, зокрема, проєкт «Маріупольський парк пам’яті». 

Repair together

Repair together — це волонтерський рух, який сформувався у квітні 2022 року. Волонтери відновлюють знищене та пошкоджене житло. 

Батальйон «Волонтер»

Благодійний фонд «Волонтер» створений у 2015 році для допомоги українській армії нелетальним озброєнням для захисту України від російської агресії. Він був заснований групою волонтерів, громадських діячів та журналістів, які розпочали волонтерську діяльність з моменту початку російської агресії на Донбасі у 2014 році.

Центр прикладної освіти «Логос»

«Логос» разом з благодійною організацією «Українська студентська ліга» робить мінішколи для дітей-переселенців. Окрім освіти, мета Центру — допомагати дітям відновитися психологічно та фізично. Багато дітей виїхало з окупації, і так само багато втратило батьків. Мінішкола влаштовує їм святкові ялинки та екскурсії.

Лівий берег

Київські волонтери відбудовують хати, школи та лікарні, а також допомагають з одягом, автівками й іншими речами військовим на фронті. 

Bikes 4 Ukraine

Данська благодійна організація збирає велосипеди й відправляє їх в Україну волонтерам, лікарям та працівникам критичної інфраструктури. Український партнер — Львівський муніципальний мистецький центр. 

Фонд допомоги журналістам 2402

Фонд 2402 з’явився на початку російського вторгнення для допомоги журналістам, які висвітлюють війну в Україні. Волонтери фонду забезпечують журналістів бронежилетами та касками, проводять тренінги з безпеки й тактичної медицини. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій