'
Читаєте зараз
Дослідники з Оксфорду обрали дитяче слово 2021 року

Дослідники з Оксфорду обрали дитяче слово 2021 року

Iryna Troian
Автор:
Дитина
  • Найпопулярнішим словом серед британських учнів у 2021 році виявилось слово anxiety (тривога).
  • В опитуванні взяло участь близько 8 000 школярів.
  • Дослідження словникового запасу дітей зосередили на темі добробуту.

Дослідники видавництва Oxford University Press (OUP) обрали слово ’тривога’ дитячим словом у 2021 році в англійській мові. Дослідники опитали близько восьми тисяч учнів із 85 шкіл Великої Британії. Під впливом пандемії за тему дослідження словникового запасу у дітей обрали добробут.

Заборона розповідає про дитяче слово 2021 року і про те, як його обрали.

Anxiety: дитяче слово в англійській мові у 2021 році

Експерти та академічні дослідники із групи дитячої мови видавництва Oxford University Press обрали дитяче слово 2021 року в англійській мові — ним стало слово anxiety (тривога), повідомили на сайті видавництва.

У зв’язку із широким впливом COVID-19 на навчання дітей та зростанням розуміння важливості їхнього психічного здоров’я темою дослідження обрали добробут.  Було опитано близько 8 000 учнів із третього по дев’ятий клас з 85 шкіл Великої Британії. Школярів попросили вибрати найпопулярніші слова, які вони найчастіше використовують, коли говорять про здоров’я і добробут під час карантину. 

Результати опитування британських школярів:

Читати більше новин в Telegram
  • Слово anxiety (тривога) було головним вибором дітей, за нього проголосувало 21% опитуваних;
  • Слово challenging (виклик) отримало 19%;
  • Слово isolate (ізолювати) набрало 14%.

«Дослідження підкреслює життєво важливу роль, яку мова відіграє для дітей, коли йдеться про самовираження, навчання та благополуччя. Зараз як ніколи важливо, щоб ми вкладали кошти на підтримку мовного розвитку дітей вдома та в школі», — зазначила директорка відділу дошкільної і домашньої освіти OUP Хелен Фріман.

Також дослідники опитали 85 британських вчителів щодо того, які слова вони використовували найчастіше, коли спілкувалися з учнями про здоров’я, добробут та досвід протягом 2021 року. 

Слово resilience (стійкість) стало найпопулярнішим серед викладачів і набрало 31%, наступним найчастіше використовували слово challenging (виклик) — його обрали 19% педагогів, слову wellbeing (добробут) дали преференцію 18%.

Загалом дослідники з Оксфорду вже більше десяти років аналізують еволюцію дитячих слів у Великій Британії і те, як їх використовують для позначення емоцій і переживань. У 2020 році дитячим словом року був ‘коронавірус’, а у 2019 році найпопулярнішим серед дітей Великої Британії стало слово Brexit.

Раніше Заборона розповідала про оксфордське слово 2021 року та про те, навіщо його взагалі обирають.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій