Читаєте зараз
Дострибався! Проросійському колаборанту Киві оголосили підозру у держзраді

Дострибався! Проросійському колаборанту Киві оголосили підозру у держзраді

Markiian Oliiarnyk
Ілля Кива
  • Генпрокурорка Венедіктова повідомила про підозру проросійському політику Іллі Киві.
  • Його підозрюють у державній зраді та вчиненні умисних дій, спрямованих на зміну меж території та державного кордону України. 
  • Киві загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Офіс генерального прокурора України нарешті повідомив проросійському політику Іллі Киві про підозру у державній зраді та посяганні на територіальну цілісність держави. Згодом цього любителя російських пропагандистських токшоу мають оголосити у міжнародний розшук. Нещодавно від нього відхрестилися навіть його ж сподвижники з «ОПЗЖ».  

Заборона розповідає про довгоочікувану вісточку про підозру у держзраді для одного з найодіозніших проросійських колаборантів України.


Зрадник Ілля Кива: підозра і міжнародний розшук

6 березня 2022 року Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова повідомила про підозру депутатові Верховної Ради України Іллі Киві, якого нещодавно виключили зі складу проросійської партії «Опозиційна платформа — За життя». Найближчим часом його мають оголосити у міжнародний розшук та екстрадувати до України.

«На основі зібраних доказів вважаю, що ви [Ілля Кива] своїми діями і висловлюваннями заподіяли колосальну шкоду державі Україна. Ви зробили все від вас залежне, щоб запросити в наш дім російського агресора, ви зробили все, щоб кордони нашої держави змінились, ви зробили все, щоб мільйони людей ночували в бомбосховищах, ви зробили все, щоб мільйони українців жили на кордонах сусідніх держав, а багато з них ніколи не повернулись додому, ви зробили все, щоб українські діти більше ніколи не побачили своїх батьків. Все це ви зробили даремно і марно — нічого не вийде ні у вас, ні у ваших кураторів», — пояснила Венедіктова у Facebook.

Зокрема, колаборанта Киву, який найгучніше серед громадян України кричав про «асвабаждєніє», підозрюють за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • частина третя статті 110: умисні дії, вчинені з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинених особою, яка є представником влади, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків (передбачено позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне ув’язнення з можливою конфіскацією майна);
  • частина перша статті 111: державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України: шляхом надання іноземній державі допомоги в проведенні підривної діяльності проти України (передбачено позбавлення волі строком на 15 років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна).

Раніше Заборона розповідала про маніпуляційні вкиди щодо загибелі банкіра Дениса Кірєєва, який виявився співробітником Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору