'
Читаєте зараз
Друг убитої Галини Гатчінз подав позов проти Болдуїна та команди Rust

Друг убитої Галини Гатчінз подав позов проти Болдуїна та команди Rust

Markiian Oliiarnyk
Serge Sventoy
  • Друг Галини Гатчінз, випадково застреленої Алеком Болдуїном, подав позов проти 20 членів знімальної команди Rust.
  • Він звинувачує продюсерів та відповідальних за зброю осіб у непрофесіоналізмі та недбальстві.
  • Слідчі вже встановили особу, яка зарядила пістолет, але поки не висувають жодних звинувачень.

Світлооператор Серж Свєтной подав до суду на Алека Болдуїна та інших членів знімальної групи фільму Rust, яких вважає причетними до загибелі Галини Гатчінз, яка була його подругою. За його словами, до трагедії призвели недбальство та непрофесіоналізм відповідальних осіб. 

Заборона розповідає про перший судовий позов у справі про трагічну загибель українки Галини Гатчінз на знімальному майданчику фільму Rust.


Позов Сержа Свєтного проти команди Rust

Головний світлооператор фільму Rust Серж Свєтной, українець за походженням та друг загиблої Галини Гатчінз, 10 листопада 2021 року подав позов до Верховного суду Лос-Анджелеса проти членів знімальної команди, пише Assosiated Press (AP).

Серж Свєтной зі своїм адвокатом відвідають на запитання журналістів на пресконференції. 10 листопада 2021 року, Лос-Анджелес, штат Каліфорнія, США. Фото: AP Photo/Damian Dovarganes

Зокрема йдеться про головного актора і продюсера стрічки Алека Болдуїна, який спустив курок, помічника режисера Девіда Голлса, який передав заряджений револьвер актору та реквізиторку Ханну Ґутьєррес-Рід, яка була відповідальною за зброю на знімальному майданчику. Загалом у справі згадуються імена близько 20 людей, які були причетними до трагічного інциденту.  

У позові, який став першою судовою справою щодо загибелі Галини Гатчінз, зазначається, що трагедія, яка сталася через халатність відповідальних осіб, спричинила у Сержа Свєтного «серйозні емоційні страждання», які будуть його переслідувати завжди. За його словами, куля, яка смертельно поранила українську операторку, ледь не влучила у нього. Також Свєтной додав, що саме він тримав голову Галини, коли вона помирала.

Читати більше новин в Telegram

«Те, що сталося на знімальному майданчику, завжди переслідуватиме позивача. Праворуч від себе він почув дивний і жахливий свист. Тієї ж миті, як йому здалося, рештки пороху та залишкових матеріалів влучили йому у правий бік обличчя. Згодом, з подряпаними окулярами і тимчасово пошкодженим слухом, він [Свєтной] став на коліна, щоб допомогти Галині Гатчінз», — йдеться у позові.

Останнє фото з Галиною Гатчінз (у білій шапці стоїть спиною до фотографа). 21 жовтня 2021 року, Санта-Фе, штат Нью-Мехіко, США. Фото: Serge Svetnoy/Facebook

Серж Свєтной вимагає компенсації, а також справедливого покарання для відповідальних осіб, які проявили недбальство і показали повну відсутність професіоналізму. Ще 24 жовтня він написав у Facebook, що у знімальній команді були професіонали у всіх відділах, окрім департаменту, який відповідав за зброю. 

Також він звернувся до продюсерів стрічки зі словами: «З метою економії [ресурсів] ви наймаєте недостатньо кваліфікованих людей на дуже складну і небезпечну роботу. Наймаючи на роботу непрофесіоналів, ви наражаєте на ризик інших людей, що знаходяться поруч. Я розумію, ви завжди боретеся за бюджет, але так не можна. У кожному відділі повинна бути хоча б одна людина, яка знає свою справу не на словах».

Подробиці розслідування загибелі Галини Гатчінз

Прокурорка округу Санта-Фе Мері Кармак-Олтвіс заявила, що слідству вже відомо, хто зарядив реквізитний пістолет, однак наразі не називає жодних імен, оскільки досі вирішується питання про порушення кримінальної справи у зв’язку з цим інцидентом. Однак, вона уточнила, що детективи ще не встановили, як саме бойовий патрон потрапив на знімальний майданчик фільму Rust. 

Як пише AP, згідно з показаннями режисера Джоела Соузи, який того дня також отримав поранення, Алек Болдуїн репетирував сцену, в якій він витягував револьвер з кобури та направляв його на камеру. Зазначається, що актор не повинен був тоді стріляти, а лише тренуватися з наведенням.

4 листопада 2021 року 24-річна реквізиторка Ханна Ґутьєррес-Рід прокоментувала журналістам Assosiated Press свою причетність до трагічної загибелі Галини Гатчінз. Вона заявила, що перевірила пістолет перед тим, як його вручили Болдуїну, і не знає, як у ньому опинився бойовий патрон. 

Реквізиторка фільму Rust Ханна Ґутьєррес-Рід. Фото: Voices of The West/Facebook

Також вона додала, що бойові патрони взагалі не повинні були бути присутніми на знімальному майданчику. 10 листопада адвокат пані Ґутьєррес-Рід заявив, що це був саботаж і його клієнтку підставляють. 

«Ми вважаємо, що місце події було підроблене до приїзду поліції. Ми просимо про повне та належне розслідування усіх фактів, зокрема щодо самих бойових патронів та того, як саме вони опинилися в одній коробці з холостими набоями», — передає слова адвоката агентство AP.

Натомість за словами окружної прокурорки Мері Кармак-Олтвіс, саботажу не було.

Заборона нагадує, що 21 жовтня 2021 року Алек Болдуїн випадково застрелив українку Галину Гатчінз, та поранив режисера Джоела Соузу на знімальному майданчику кінострічки Rust.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій