Читаєте зараз
Дуже схожі на SARS-CoV-2. В Лаосі знайдено три нових види коронавіруса

Дуже схожі на SARS-CoV-2. В Лаосі знайдено три нових види коронавіруса

Markiian Oliiarnyk
Bat
  • На території Лаосу в кажанів виявили нові види коронавіруса.
  • Вони можуть бути небезпечними для людей, але 100% гарантії, що це станеться, вчені не дають (тож keep calm).
  • Це відкриття наблизило науку до чіткою відповіді на питання: що ж спричинило пандемію, що розпочалася у 2019 році.

Вчені знайшли у кажанів з Індокитаю три нових коронавіруси, що можуть представляти небезпеку для здоров’я людини. Це відкриття надає ваги теорії про те, що спричинена COVID-19 пандемія має тваринне походження. Щодо того, чи можуть ці коронавіруси спровокувати іншу пандемію у всьому світі, поки не відомо.

Заборона розповідає про опубліковані в британському журналі Nature висновки науковців.


Коронавірус в кажанів: знахідка в Лаосі

Вчені Національного університету Лаосу та Інституту Пастера виявили три нових коронавіруси. Віруси BANAL-103, BANAL-236 і BANAL-52 мають геномну схожість з SARS-CoV-2, який спричинив глобальну пандемію: принаймні вони демонструють специфічну схожість у «ключовому домені білка, який дозволяє вірусу зв’язуватися з клітинами-господарями», пише WION.

Спостереження, зроблені вченими, змусили їх відзначити, що ці три коронавіруси здатні проникати в клітини людини, використовуючи той самий рецептор, що й SARS-CoV-2. Таким чином, вони можуть, але необов’язково, представляти небезпеку для здоров’я людини.

«Існування цих вірусів, виявлених в кажанів, підтверджує теорію про те, що SARS-CoV-2 може походити від кажанів, які живуть у величезних карстових нагір’ях на півострові Індокитай, що простягається через Лаос, В’єтнам і Китай», – сказав глава лабораторії виявлення патогенів Інституту Пастера Марк Елойт. За його словами, результати досліджень свідчать про те, що «інші споріднені віруси можуть представляти ризик для здоров’я людини».

Раніше Заборона розповідала про дослідження, що було проведено в Нью-Йорку: в десятків диких оленів на Стейтен-Айленд знайшли Омікрон. Вчені заявили, що такі результати тестів викликають занепокоєність, адже мутації можуть нівелювати ефектив вакцин, що є в світі сьогодні, й доведеться розробляти нові.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору