'
Читаєте зараз
Дуже схожі на SARS-CoV-2. В Лаосі знайдено три нових види коронавіруса

Дуже схожі на SARS-CoV-2. В Лаосі знайдено три нових види коронавіруса

Markiian Oliiarnyk
Bat
  • На території Лаосу в кажанів виявили нові види коронавіруса.
  • Вони можуть бути небезпечними для людей, але 100% гарантії, що це станеться, вчені не дають (тож keep calm).
  • Це відкриття наблизило науку до чіткою відповіді на питання: що ж спричинило пандемію, що розпочалася у 2019 році.

Вчені знайшли у кажанів з Індокитаю три нових коронавіруси, що можуть представляти небезпеку для здоров’я людини. Це відкриття надає ваги теорії про те, що спричинена COVID-19 пандемія має тваринне походження. Щодо того, чи можуть ці коронавіруси спровокувати іншу пандемію у всьому світі, поки не відомо.

Заборона розповідає про опубліковані в британському журналі Nature висновки науковців.


Коронавірус в кажанів: знахідка в Лаосі

Вчені Національного університету Лаосу та Інституту Пастера виявили три нових коронавіруси. Віруси BANAL-103, BANAL-236 і BANAL-52 мають геномну схожість з SARS-CoV-2, який спричинив глобальну пандемію: принаймні вони демонструють специфічну схожість у «ключовому домені білка, який дозволяє вірусу зв’язуватися з клітинами-господарями», пише WION.

Спостереження, зроблені вченими, змусили їх відзначити, що ці три коронавіруси здатні проникати в клітини людини, використовуючи той самий рецептор, що й SARS-CoV-2. Таким чином, вони можуть, але необов’язково, представляти небезпеку для здоров’я людини.

«Існування цих вірусів, виявлених в кажанів, підтверджує теорію про те, що SARS-CoV-2 може походити від кажанів, які живуть у величезних карстових нагір’ях на півострові Індокитай, що простягається через Лаос, В’єтнам і Китай», – сказав глава лабораторії виявлення патогенів Інституту Пастера Марк Елойт. За його словами, результати досліджень свідчать про те, що «інші споріднені віруси можуть представляти ризик для здоров’я людини».

Читати більше новин в Telegram

Раніше Заборона розповідала про дослідження, що було проведено в Нью-Йорку: в десятків диких оленів на Стейтен-Айленд знайшли Омікрон. Вчені заявили, що такі результати тестів викликають занепокоєність, адже мутації можуть нівелювати ефектив вакцин, що є в світі сьогодні, й доведеться розробляти нові.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій