Читаєте зараз
Двійник Кім Кардашьян померла після пластичної операції: у чому небезпека частих втручань

Двійник Кім Кардашьян померла після пластичної операції: у чому небезпека частих втручань

Ilona Kivva
Автор:
  • У світі щороку проводиться понад 30 млн пластик (хірургічних і ін’єкційних). Для прикладу, найпопулярнішими у 2021 році були ліпосакція і збільшення грудей.
  • У квітні-2023 року у результаті ускладнень від численних операцій померли канадський актор Сент Вон Колуччі та зірка OnlyFans Ештен Джі. Обоє прагнули стати схожими на своїх кумирів. 

Одним ускладнень під час проведення операцій з пластичної хірургії є наслідки від введення анестезії. Зокрема, вони включають виникнення пневмонії, утворення тромбів і навіть смерть. У групі підвищеного ризику — люди зі шкідливими звичками, ожирінням, проблемами з серцем та сном, а також діабетом.

Заборона розповідає про два трагічні випадки, пов’язані з частим хірургічним втручанням. Дуже важиво знати про головні ризики, якщо постійно лягати під ніж.


Смерть зірки OnlyFans Крістіни Гуркані

Крістіна Ештен Гуркані, більше відома як Ештен Джі — зірка OnlyFans. Головною фішкою моделі стала надзвичайна схожість з американською світською левицею Кім Кардашьян. Аби виглядати як кумир, Гуркані перенесла з десяток пластичних операцій, пише The Economic Times.

34-річна жінка пішла на чергове хірургічне втручання у квітні 2023 року. Однак під час виходу з наркозу у неї зупинилося серце. Яку саме операцію робила Гуркані, не уточнюється, але відомо. Поліція почала розслідування вбивства, пов’язаного медичною процедурою.

Крістіна Ештен Гуркані. Фото: ashtens_empire/instagram

Читати більше новин в Telegram
Крістіна Ештен Гуркані. Фото: ashtens_empire/instagram

Інцидент стався через день після смерті канадського актора Сент Вон Колуччі. Він, як і Ештен Джі, намагався стати якомога більше схожим на іншу знаменитість — Чіміна із корейського бойз-бенду BTS. Для цього Колуччі переніс 12 косметичних операцій. Причиною смерті актора називають ускладнення, викликані хірургічними втручаннями.

По центру учасник бойз-бенду BTS Чімін, зліва — Сент Вон Колуччі до пластики, справа — після. Фото: shahtimesnews/Instagram

Часті пластичні операції: чим небезпечна анестезія

Хірургія та анестезія у наш час безпечніші, ніж будь-коли раніше, завдяки науковому процесу, але ризиків все одно багато, кажуть в Американській асоціації анестезіологів.

«Насправді хірургічне втручання та анестезія за своєю суттю небезпечні, і, як і у випадку з будь-якими ліками чи процедурою, завжди є шанс, що щось може піти не так. Деякі пацієнти мають більше шансів зіткнутися з проблемами чи ускладненнями та, можливо, навіть смертю, ніж інші, через їхній вік, захворювання або тип операції, яку вони роблять», — пояснюють лікарі.

До групи підвищеного ризику входять люди з:

  • алергією на анестезію;
  • цукровим діабетом;
  • серцевими захворюваннями (стенокардія, захворювання клапанів, серцева недостатність або попередній інфаркт);
  • гіпертонією;
  • проблемами з нирками;
  • астмою та іншими захворюваннями легень;
  • ожирінням;
  • обструктивним апное сну — різке зменшення чи навіть зупинка дихання під час сну;
  • інсультом;
  • судомами або іншими неврологічними розладами;
  • зі шкідливими звичками (куріння, вживання алкоголю).

Більш небезпечною вважається загальна анестезія, тобто коли людина фактично втрачає свідомість під дією сильних препаратів.

«Хоча цей тип анестезії є дуже безпечним, він, швидше за все, спричинить побічні ефекти та ризики. Більшість з них є незначними та тимчасовими, наприклад, нудота, блювота, озноб, сплутаність свідомості протягом кількох днів і біль у горлі. Проте, хоч і рідко, але трапляються деякі більш серйозні ризики», — кажуть медики.

До таких належать:

  • післяопераційний делірій або когнітивна дисфункція — стан, який може призвести до довготривалої пам’яті та проблем із навчанням. Частіше зустрічається у літніх людей, оскільки старіючий мозок не так легко відновлюється після анестезії, а також у пацієнтів з серцевими захворюваннями, хворобами Паркінсона чи хвороба Альцгеймера;
  • злоякісна гіпертермія — деякі люди успадковують серйозну, потенційно смертельну реакцію на анестезію, яка може виникнути під час операції. Раптово підвищується температура та скорочуються м’язи. такі конвульсії призводять до зупинки серця;
  • зупинка дихання — анестезія може спричинити закриття горла під час операції та ускладнити відновлення свідомості та дихання після операції.

Одним із поширених ускладнень під час і після пластичних хірургією є ті, що пов’язані з анестезією, кажуть у клініці Mayo, одному із найбільших приватних дослідницьких центрів у світі. 

Наслідками може бути пневмонія, утворення тромбів і, рідко, смерть.

Цікаво! За даними Міжнародної асоціації естетичної пластичної хірургії (ISAPS), з 2021 року кількість пластичних операцій у світі збільшилася на 19.3% порівняно з 2019-2020 роками. Так, станом на 2021 рік було проведено близько 36.15 хірургічних і нехірургічних втручань. Найпоширенішою процедурою була ліпосакція — понад 1.9 млн операцій. На другому місці збільшення та зменшення грудей. Далі операції на обличчі.

Раніше Заборона розповідала про велике дослідження, проведене американськими вченими. Вони з’ясували, що COVID-19 у сім разів збільшує ризик смертності для невакцинованих вагітних жінок.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій