'
Читаєте зараз
Науковці розвінчали популярний міф щодо алкоголю

Науковці розвінчали популярний міф щодо алкоголю

Ilona Kivva
Автор:
  • Залежність та зловживання спиртними напоями сукупно називають алкогольним розладом (AUD). Він може спровокувати розвиток багатьох захворювань.
  • Щороку вживання алкоголю призводить до 3 млн смертей у світі.
  • Вчені зі США провели експеримент на мишах, щоб з’ясувати, як речовина впливає на больові відчуття.

Вживання алкоголю не тільки не послаблює, а й може навпаки — посилити відчуття болю. А от хронічне зловживання може спричинити больові синдроми, які спричиняють дискомфорт навіть без подразників. У таких випадках відмова від спиртних напоїв вже може не допомогти.

Заборона розповідає про дослідження Scripps Research.


AUD: як впливає на больові відчуття

Алкоголь є одним із найбільших у світі факторів ризику передчасної смерті. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вживання алкоголю щороку спричиняє 3 млн випадки загибелі у всьому світі, а також призводить до інвалідності та погіршення здоров’я мільйонів людей. 

Залежність та зловживання спиртними напоями сукупно називають алкогольним розладом (AUD). Доведено, що він може спровокувати розвиток багатьох хронічних захворювань, включаючи хвороби серця, печінки та деякі види раку. Останні дослідження також показують, що хронічне зловживання може зробити людей більш чутливими до болю. Так, близько половини людей з AUD відчувають його. При цьому тип і характер відчуттів можуть відрізнятися, пише SciTechDaily.

Вчені з американського некомерційного дослідницького центру Scripps Research вивчали больові синдроми, пов’язані з алкогольним розладом. Вони спостерігали за трьома групами дорослих мишей: 

Читати більше новин в Telegram
  • яких зробили залежними від алкоголю;
  • яким давали невеликі дози речовини помірно;
  • які ніколи не вживали спиртних напоїв.

Експеримент показав, що у залежних гризунів больові відчуття розвинулися під час відмови від алкоголю, а от подальший доступ до нього значно знизив ці відчуття. Приблизно у половини мишей, які не були залежними від алкоголю, але яким його давали, також спостерігалися ознаки підвищеної чутливості під час відмови від таких напоїв, але, на відміну від залежних мишей, коли їм дали дозу алкоголю це не допомогло.

Вчені також виміряли рівні запальних білків; у тварин, яким давали алкоголь, цих специфічних молекул було більше. Це вказує на те, що під час вживання алкоголю запускаються різні молекулярні механізми, які можуть викликати біль — один зумовлений вживанням алкоголю, а іншого — раптовою відмовою від нього. Це доводить, що алкоголь не тільки не притуплює больові відчуття, а й може значно посилювати їх.

Читайте також

«Існує нагальна потреба краще зрозуміти вулицю з двостороннім рухом між болем і алкогольною залежністю. Біль є як поширеним симптомом у пацієнтів, які страждають від алкогольної залежності, так і причиною того, що люди змушені знову вживати алкоголь», — каже старший автор дослідження Маріса Роберто.

Вчені готуються до подальших досліджень. Вони вважають, що результати їх роботи допоможуть знайти новий ефективний метод боротьби з алкогольною залежністю.

Раніше Заборона розповідала про висновки американських науковців щодо безпечних доз алкоголю у різному віці. Науковці переконані, що для людей старше 40 років невелика кількість алкоголю навіть може допомогти запобігти хворобам серця, інсульту та діабету.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій