Читаєте зараз
Дикі тварини повертаються в Європу: допоміг законодавчий захист

Дикі тварини повертаються в Європу: допоміг законодавчий захист

Ilona Kivva
Автор:
  • За останні десятиліття найбільш швидко на європейському континенті відновилася кількість бобрів – їхня популяція зросла на 16705%.
  • Попри позитивні показники для деяких тварин 1 млн видів у світі перебувають під загрозою зникнення.
  • ЄС планує відновити екосистеми в державах-членах союзу до 2050 року.

Вчені провели дослідження й встановили, що деякі тварини стрімко повертаються в європейські ліси після того, як звірів довго знищували люди. Посприяли покращенню ситуації, зокрема, законодавчі зусилля.

Заборона розповідає про відродження фауни, а також плани ЄС щодо реабілітації екосистем.


Відновлення популяцій: звіт Rewilding Europe  

Кількість окремих видів тварин зросла в Європі за останні десятиліття, свідчать результати дослідження фахівців, проведеного на замовлення організації Rewilding Europe. Вчені проаналізували інформацію про 50 видів дикої природи. Виявилося, що популяція деяких тварин зросла на сотні, а то й тисячі відсотків. Зокрема, для бобрів цей показник склав 16705%.

Показники збільшення кількості тварин у Європі. Інфографіка: Our World in Data

Посприяло такому процесу передусім законодавче регулювання, спрямоване на захист диких тварин, адже через загрозу покарання люди почали менше вбивати їх.

«Переважна більшість відновилася завдяки людським зусиллям […] Співіснування з такими видами, як м’ясоїдні тварини, все ще є проблемою, але ставлення до них змінюється», – зазначила співавторка звіту Луїза Макрей.

Читати більше новин в Telegram

Тим не менш, природа все ще потерпає від рекордно швидкого знищення по всій планеті. Зокрема 1 млн видів тварин перебуває під загрозою зникнення, а переважна більшість охоронюваних ландшафтів у Європі – в поганому стані.

Реабілітація екосистем-2050: ЄС пропонує законопроєкт

Покращити зусилля щодо боротьби зі втратою біорізноманіття та погіршенням клімату може законопроєкт Європейського Союзу про відновлення природи, який планують ухвалити в 2023 році. Документ передбачає, зокрема, скорочення використання хімічних пестицидів вдвічі до 2030 року, а також відновлення всіх екосистем ЄС до 2050.

«Нам потрібно скоротити використання хімічних пестицидів, щоб захистити наш ґрунт, повітря та їжу, і, зрештою, здоров’я наших громадян. Мова йде не про заборону пестицидів. Йдеться про те, щоб зробити їх крайнім заходом», – сказала в червні 2022 року комісарка з охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів Стелла Кіріакідес.

Якщо проєкт стане законом, близько 100 мільярдів євро ЄС витратить на біорізноманіття. Цілі стосуватимуться низки екосистем, включаючи сільськогосподарські угіддя, ліси, річки, міські та морські території.

Раніше Заборона розповідала про відновлення роботи норкових ферм у Данії з 2023 року. Зоозахисники проти такого рішення уряду, адже ця діяльність шкідлива.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій