'
Читаєте зараз
Дивовижна знахідка віком в 66 млн років. В Китаї знайшли неушкоджений ембріон динозавра

Дивовижна знахідка віком в 66 млн років. В Китаї знайшли неушкоджений ембріон динозавра

Markiian Oliiarnyk
Малюк Ільянг
  • Ембріон динозавра знайшли у Гуанчжоу, на півдні Китаю.
  • Вік знахідки науковці оцінюють у 66 мільйонів років.
  • Ембріон належить до групи овірапторозаврів або беззубих тероподів.

Ідеально збережений ембріон динозавра науковці виявили на півдні Китаю, в місті Гуанчжоу. Вчені вважають, що в яйці перебував овірапторозавр, який ось-ось мав вилупитися. Йому навіть дали ім’я — Малюк Інлянг.

Заборона розповідає про відкриття вчених і за яких умов знайшли гарно збережений ембріон динозавра.


Малюк Інлянг: що відомо про ненародженого динозавра

Вчені з Бірмінгемського університету оголосили про знахідку ідеально збереженого ембріона динозавра, який от-от мав вилупитися із яйця, пише AFP

Малюка Інлянга (так його назвали вчені) віднесли до роду  беззубого динозавра-теропода або овірапторозавра (‘пожирач яєць’). Цим видом назвали птахоподібних динозаврів, які жили на території сучасної Азії та Північної Америки під час крейдяного періоду (72—66 млн років тому). 

Маленький динозаврик має 27 сантиметрів зросту. Ембріон був скручений, щоб поміститися в яйце, довжина якого 17 сантиметрів. Малюк Інлянг був на пізній стадії розвитку, яка примірно співпадає з 17-денним ембіроном курчати. 

Читати більше новин в Telegram

Як знайшли ембріон динозавра

Насправді цей ембріон виявили ще у 2000 році в Гуанчжоу. Тоді його поклали на 10 років зберігання у музей Yingliang Stone Nature History в Китаї. Тільки коли в музеї розпочали ремонтні роботи і стали сортувати старі скам’янілості, дослідники згадали про забуте яйце з ембріоном.  

Команда науковців хоче детальніше вивчити ембріон за допомогою сучасних методів сканування, щоб побачити рештки його скелета, які покриті каменем.

Дослідниця Фіон Вайсум Ма заявила, що це найкращий ембріон динозавра. Вчені сподіваються, що цей екземпляр допоможе встановити спорідненість між птахами та динозаврами. Адже в такому скрученому положенні, як у ембріона, перебувають птахи, перед появою на світ.

Раніше Заборона розповідала, як в Україні займаються редагуванням ДНК та чим система CRISPR допомагає й загрожує людству.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій