Читаєте зараз
Джуліан Ассанж: справу проти засновника WikiLeaks офіційно закрили

Джуліан Ассанж: справу проти засновника WikiLeaks офіційно закрили

Ilona Kivva
Автор:

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж визнав себе винним у отриманні та опублікуванні військових таємниць США в рамках угоди, яка забезпечує його свободу та завершує затягнуту судову сагу. Таким чином, справа проти журналіста офіційно закрита, пише Associated Press.

Угода вимагала визнати провину за одним пунктом обвинувачення, але також дозволяла йому повернутися до Австралії без ув’язнення чи навіть прибуття на територію США. Фактично вирок таки був: йому призначили покарання у вигляді п’яти років за ґратами, але він уже провів цей термін ув’язненим у Великій Британії. До цього він сім років утримувався в посольстві Еквадору в Лондон.

Ассанж заявив в суді, що, він вважає, що закон про шпигунство суперечить першій поправці Конституції США — закріпляє свободу релігії, слова і друку, права на мирні збори і права звернення до уряду з петиціями про припинення зловживань. При цьому журналіст таки погодився з наслідками отримання секретної інформації з джерел для публікації.

У Штатах засновнику WikiLeaks висували 18 звинувачень у зв’язку з публікацією ресурсом секретних документів різних американських відомств. Це передбачало максимальне покарання — 175 років ув’язнення. Проєкт публікував і документи, здобуті, як стверджується, російськими хакерами. Правозахисники та активісти вимагали зняти звинувачення з Ассанжа, стверджуючи, що переслідування засновника WikiLeaks суперечать американській Конституції.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій