'
Читаєте зараз
Еммануель Макрон офіційно вступив на другий президентський термін. Як це було

Еммануель Макрон офіційно вступив на другий президентський термін. Як це було

Ilona Kivva
Автор:
Еммануель Макрон
  • 7 травня 2022 року у Парижі пройшла інавгурація президента Франції Еммануеля Макрона.
  • Під час промови французький лідер пообіцяв сприяти завершенню війни в Україні.
  • Макрон став першим президентом Франції за останні 20 років, якого було переобрано на другу каденцію.

7 травня у Єлисейському палаці Еммануель Макрон вже вдруге склав присягу на посаду президента Франції. У своїй промові він пообіцяв стати для своєї країни лідером нового рівня, а також згадав про Україну, запевнивши, що сприятиме перемозі демократії та побудові нового миру в Європі.

Заборона розповідає про вступ президента Франції Еммануеля Макрона на другий термін.


Церемонія інавгурації Еммануеля Макрона 7 травня

7 травня 2022 року у Єлисейському палаці в Парижі відбулася інавгурація президента Франції Еммануеля Макрона на другий мандат, повідомляє France 24.

Голова Конституційної ради Франції Лоран Фабіус офіційного оголосив результати президентських виборів та підтвердив новий мандат президента. Після цього Макрон був оголошений Великим Магістром ордена Почесного легіону, і йому піднесли золотий ланцюг ордена.

Золотий ланцюг ордена Почесного легіону. Фото: Dorian CORRADO/Wikimedia

«Французький народ не продовжив мандат, який розпочався 14 травня 2017 року. Новий відрізняється від того, що був п’ять років тому. Народ довірив новому президенту новий мандат. Ми повинні всі разом винайти новий метод, за допомогою якого ми зможемо вибудувати нові виробничі, соціальні та екологічні взаємини в суспільстві», —  сказав в інавгураційній промові Макрон.

Читати більше новин в Telegram

Згадав президент Франції і про Україну, пообіцявши сприяти завершенню війни. «Діяти для деескалації конфлікту в Україні після агресії Росії, допомогти демократії та мужності виграти, побудувати новий світ у Європі та нову автономію на нашому континенті», — заявив французький президент.

Відео: Emmanuel Macron/Twitter

За традицією, що сягає ще часів середньовіччя, інавгурацію президента відзначили 21 гарматним пострілом із військово-меморіального комплексу «Палац Інвалідів» у Парижі.

Відео: LCI/YouTube

На церемонії були присутні близько 500 гостей, серед яких колишні президенти Франсуа Олланд (2012-2017) і Ніколя Саркозі (2007-2012), колишні прем’єр-міністри Едуар Філіпп (2017-2020), Мануель Вальс (2014-2016), Ален Жюппе (1995-1997) і Жан-П’єр Раффарен (2002-2005), а також релігійні та інші державні діячі.

Макрон став першим французьким лідером за останні 20 років, якого було переобрано на другу каденцію. Також Макрон став першим президентом, який не належить до коаліційного уряду, який був переобраний на посаду лідера країни після утворення П’ятої республіки в 1958 році.

Позиція президента Франції щодо України

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року президент Франції Еммануель Макрон став одним із світових лідерів, які очолюють європейські зусилля щодо припинення війни в Україні.

Володимир Зеленський часто називав лідера французьких центристів «другом» і «надійним партнером». Макрон засудив дії РФ в Україні і ввів низку санкцій проти російських олігархів з активами у Франції. Коли почали з’являтися подробиці російських воєнних злочинів на території України, зокрема про вбивства мирних жителів у Бучі, він закликав до нового раунду жорстких заходів проти Росії. 

За словами Макрона, країна продовжить постачати озброєння Україні, але не перетинатиме червоної лінії — прямого вступу у війну. У своїй промові після президентських виборів Макрон сказав: «Нам доведеться бути вимогливими й амбітними. Війна в Україні нагадує: Франція має підвищити голос, щоб показати чіткість вибору та свою силу. Нам потрібно зміцнюватись в усіх сферах, і ми це робитимемо».

Раніше Заборона розповідала про призначення прессекретаркою Білого дому Карін Жан-П’єр. Вона стала першою темношкірою жінкою та представницею ЛГБТ-спільноти на цій посаді.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій