Читаєте зараз
Ескобар і поруч не стояв. В Австралії судитимуть найбільшого наркобарона у світі

Ескобар і поруч не стояв. В Австралії судитимуть найбільшого наркобарона у світі

Ilona Kivva
Автор:
  • Це Чі Лоп керує найбільшим у світі наркосиндикатом The Company.
  • Злочинну діяльність чоловік почав у банді наркоторговців Big Circle Boys у Торонто.
  • За масштабами сітки він перевершив навіть Пабло Ескобара.  

Спецслужби Австралії понад 10 років полювали на канадійського наркобарона Це Чі Лоп. Вважається, що він причетний до експорту 70% заборонених речовин у країну. Чоловіка арештували ще у 2021 році в Нідерландах, але екстрадувати його вдалося тільки через рік.

Заборона розповідає про найбільшого у світі наркоторговця.


Хто такий Це Чі Лоп

Злочинну діяльність чоловік почав у банді наркоторговців Big Circle Boys у Торонто. Це була частина великого гонконзького синдикату Big Circle Gang, сформованого членами Червоної гвардії Мао — воєнізованої організації, створеної Мао Цзедуном під час Культурної революції в Китаї у 1960-х роках, пише The Globe and Mail.

До 1998 року він дійшов до високих посад у синдикаті і вже був відомим на рівні з Ель Чапо та Пабло Ескобаром. Того ж року його арештували у США за транспортування героїну через Канаду до Сполучених Штатів у партнерстві угрупуванням Ріцуто, яке тоді вважалося найавторитетнішою північноамериканською мафіозною родиною (витоки з Італії). За це чоловіка було засуджено до 10 років за ґратами.

Після звільнення Це Чі повернувся до наркобізнесу, ініціювавши гігантський синдикат The Company, також відомого як Sam Gor Syndicat. До нього увійшло п’ять найбільших азійських та азійсько-канадських банд: «Тріада 14K», Wo Shing Wo, Sun Yee On, Big Circle Gang, Bamboo Union.

Читати більше новин в Telegram

Багатомільярдний синдикат вважається найбільшим у світі і охоплює  кілька країн Азійсько-Тихоокеанського регіону: від Японії до Нової Зеландії. Sam Gor Syndicate домінує на ринку синтетичних наркотиків у всій Азії. 

Як арештували найрозшукуванішого наркоторговця

У 2019 році Інтерпол отримав достатньо доказів злочинної діяльності Лопа — його було оголошено у міжнародний розшук. Для арешту розпочата операція Кунгур, у якій брали участь близько 20 агенцій на різних континентах, пише BBC.

Чоловіка затримали в амстердамському аеропорту Схіпхол у січні 2021 року. Його мали одразу ж передати австралійським правоохоронцям, але до грудня 2022 року він перебував під арештом в Нідерландах через подану апеляці. 22 грудня його нарешті екстрадували до Австралії. Йому загрожує довічне ув’язнення.

Австралійські правоохоронці виводять Це Чі Лопа з аеропорту у Мельбурні, 22 грудня 2022 року. Фото: Федеральна поліція Австралії

Раніше Заборона розповідала про повернення до РФ найбільшого у світі торговця зброєю Віктора Бута, який 10 років сидів у федеральній в’язниці США, а також про найбільш вірогідні причини цього.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій