Читаєте зараз
Етнічні вірмени їдуть з Нагорного Карабаху: що сталося за тиждень після АТО Азербайджану

Етнічні вірмени їдуть з Нагорного Карабаху: що сталося за тиждень після АТО Азербайджану

Ilona Kivva
Автор:

Воєнна перемога Азербайджану над анклавом, який раніше був поза контролем Баку, спровокувала одне з найбільших переміщень людей на Південному Кавказі після розпаду Радянського Союзу. Єдина дорога з Карабаху до Вірменії має 77 км, і її долають не менше ніж за 30 годин.

В Нагірному Карабасі проживали близько 120 000 етнічних вірмен. Частина з них не хочуть жити в складі Азербайджану і побоюються етнічних чисток з боку Баку, який неодноразово відкидав такі заяви як нісенітницю. Станом на ранок 27 вересня, за даними уряду Вірменії (понад 2.8 млн населення), до країни прибули понад 42 000 вимушених переселенців.

25 вересня на складі палива в Аскеранському районі Нагірного Карабаху стався потужний вибух. Що це стало причиною, незрозуміло. Влада етнічних вірмен заявила, що щонайменше 68 людей загинули, 105 зникли безвісти і майже 300 отримали поранення.

В МОЗ Азербайджану повідомили, що у боях за Карабах загинули 192 військових і один цивільний, ще 511 поранення. Вірменія свої втрати не називала. Також прикордонна служба Азербайджану підтвердила, що екс-держміністра невизнаної НКР Рубена Варданяна затримали під час спроби виїхати до Вірменії. Спікер Кремля Дмітрій Пєсков раніше завіряв, що Росія захищатиме права Варданяна, оскільки він є громадянином РФ, незалежно від того, чи планував той відмовитися від російського громадянства.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій