(c) 2018  ГО “Крос Медіа” – Усі права захищено

#Fuck6688: Українці запустили флешмоб проти інтернет-репресій

4 липня комітет Верховної ради України з питань національної безпеки підтримав законопроект №6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері».

На фоні цього українські користувачі Facebook запустили флешмоб #Fuck6688 проти цензури та репресій у інтернеті. Ідею виніс на своїй сторінці спікер Українського КіберАльянсу Шон Таунсенд.

Шарим, лайкаем, тэгаем депутатов. Репрессивный закон 6688 про цензуру в Интернете в сегодняшней повестке дня. Ещё не поздно остановить безумие. Нет Укркомнадзору! #Fuck6688 Mag'har Internet!

Опубліковано Шоном Таунсендом Четвер, 5 липня 2018 р.

Що за законопроект?

Законопроект дає можливість проводити позасудове блокування сайтів. Він пропонує вважати частиною «технологічного тероризму» вчинення впливу на ухвалення рішень органами державної влади чи місцевого самоврядування.

Таким чином, СБУ надають право  без рішення суду за допомогою провайдера блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу. Підставою для цього може бути вже не тільки рішення суду, а й рішення прокурора, слідчого, погоджене з прокурором, або рішення РНБО. Штраф для провайдерів — 1% річного прибутку, у разі повторного — 5%.

 

Детальніше про сам законопроект, його авторів та можливі негативні наслідки ухвалення можна прочитати тут.

 

Читайте також:

Розкомнагляд по-українськи. В Україні хочуть ввести інтернет-цензуру

В Україні хочуть ввести позасудове блокування сайтів

5 загроз інтернет-свободі в Україні: Дослідження

Про автора

Редактор стрічки новин Zaborona.com. Автор телеграм-каналу "Геймер".