'
Читаєте зараз
Фермери Польщі перекриють кордон з Литвою

Фермери Польщі перекриють кордон з Литвою

Ilona Kivva
Автор:

Польські фермери з 1 березня на тиждень перекривають автошлях біля кордону з Литвою, на колишньому прикордонному пункті Кальварія-Будзіськ, пише LRT.it.

Аграрії Польщі побоюються, що частина українського зерна з Литви знову повертається до Польщі, але вже під виглядом литовського. За словами міністра сільського господарства Литви Кястутіса Навіцкаса, мітингувальники не подали країні скарг чи доказів щодо цього.

«Блокування міжнародного коридору, який є особливо важливим для трьох балтійських держав, природно, приверне багато уваги. Це один зі способів привернути цю увагу», — сказав Кястутіс Навіцкас.

Він зазначив, що до Литви імпортується більше польського зерна, ніж литовського до Польщі, і назвав безпідставними побоювання фермерів сусідньої країни.

Міністр Кястутіс Навіцкас 1 березня дистанційно обговорить ситуацію на кордонах держав і вимоги фермерів сусідньої країни з польським колегою Чеславом Секерскісом.

Водночас триває масштабний мітинг польських фермерів на кордоні з Україною. Під блокадою знаходяться одразу декілька пунктів пропуску, утворились черги з тисяч вантажівок.

Крім того, на 1 березня нові протести анонсували польські перевізники. Привід не змінився — хочуть домогтись запровадження дозволів для українських компаній на перевезення вантажів.

Декілька днів тому аграрії Польщі блокували пункт пропуску на кордоні Німеччиною поблизу Франкфурта-на-Одері. Страйкарі очікували на зустріч з прем’єр-міністром Дональдом Туском і відкликання політики Зеленого курсу ЄС.

Пізніше стало відомо, що Україна та Польща ведуть переговори щодо тимчасового закриття кордону для двосторонньої торгівлі товарами.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій